YASAL UYARI

SİTE KULLANIM ŞARTLARI


SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Web sitesine hoş geldiniz. Bu bölüm sitemize ait kurumsal politikalarımızı içermektedir. Kurumsal web sitemizin herhangi bir sayfasına girmekle, aşağıda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

Bu site SOSYAL GÜVENLİK KURUMU tarafından hazırlanmakta ve işletilmektedir.

Bu Web Sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi, belge ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları SOSYAL GÜVENLİK KURUMU' na aittir. Bu Web Sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Internet sitesinde bulunan hiçbir bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Kullananlar hakkında yasal takibat yapılacaktır.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Web Sitesi virüslere karşı korunmakta olmakla beraber, bu konuda garanti vermemektedir. Web sitemizden herhangi bir doküman, uygulama vb. indirmeden önce virüs taraması yapılması veya gerekli korunma önlemlerin alınmasını tavsiye ederiz.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU logosunun diğer web sitelerinde kullanımı;

1. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU logosnu diğer web siteleri, aşağıda sağlanan logoyu kullanacaklardır. Aşağıdaki logoyu bilgisayarınıza indirmek ve yasal uyarı yazımızı okumakla belirtilen ilkeleri kabul etmiş sayılırsınız.

2. Logo, her zaman SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’ nun http://www.sgk.gov.tr adresindeki ana sayfasına çalışır durumda bir bağlantıya sahip olmalıdır.

3. Logo, sadece, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’ na ya da hizmetlerine doğru atıfta bulunulan Web sayfalarında kullanılabilir ve atıfta bulunulan yerin hizasında ya da aynı sayfanın en altında gösterilmelidir.

4. Kendi Web sayfanızın başlığı, diğer ticari marka amblemleriniz ve logolarınız en az SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosu kadar ön plana çıkmalıdır.

5. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosunu sponsorluk, destek ya da lisans verildiğini ima edecek hiçbir şekilde gösterilemez.

6. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosunun her iki yanında, sayfadaki diğer grafik veya metin öğelerle arasında bir minimum boşluk olmalıdır (Logonun yüksekliği kadar boşluk bırakılmalıdır.)

7. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosu, başka herhangi bir logonun bir parçası ya da bir tasarım öğesi olarak kullanılamaz.

8. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosunu, ebadı, boyutları, renkleri ve öğeleri dâhil olmak üzere, herhangi bir şekilde değiştirilemez, animasyon yapılamaz, dönüştürülemez ya da başka herhangi bir işlemden geçirilerek, perspektifi veya iki boyutlu görünümü bozulamaz.

9. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU, Logonun kullanımını konusunda verdiği izni, tek taraflı olarak, kaldırma ya da koşullarını değiştirme hakkına her zaman sahiptir.

10. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU bu ilkelere uymayan, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’ nun fikri ya da başka haklarını çiğneyen veya uygulanabilir diğer yasalara aykırı kullanım durumlarına karşı harekete geçme hakkını saklı tutar.

11. SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Logosu aşağıdadır. Logo çeşitli ebatlarda buradan temin edilebilir.

12. Bu web sitesinin teknik kısmı Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü, Mevzuat ve İçerik Yönetim kısmı ise Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yürütülmektedir.

Sgk
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU Web Sitesinde yer alan web sayfalarına ilişkin tüm haklar saklıdır. ©2022