10 Haziran 2022 Cuma BAŞKANLIK

Başkan Ceylan, İsviçre'deki Türk STK temsilcileri ile bir araya geldi


Başkan Ceylan, İsviçre'deki Türk STK temsilcileri ile bir araya geldi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Cevdet Ceylan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Oğuz Tuncay, İsviçre'deki Türk sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından düzenlenen Uluslararası Çalışma Konferansı’nın 110. oturumu kapsamında Cenevre’de bulunan SGK Başkanı Ceylan ve beraberindeki heyet, Türkiye’nin Cenevre Başkonsolosluğunda düzenlenen toplantıya katıldı.

Başkan Ceylan toplantıda, Türkiye’de uygulanan sosyal güvenlik mevzuatı ile ilgili açıklamalarda bulunarak STK başkanları ve vatandaşlar ile istişarelerde bulundu.

Toplantıya, Türkiye'nin Bern Büyükelçisi Emine Ece Özbayoğlu Acarsoy ve Cenevre Başkonsolosu İpek Zeytinoğlu Özkan, İsviçre Türk Toplumu (İTT) Başkanı Suat Şahin ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İsviçre Şubesi Başkanı Murat Şahin, Moudon Türk Birliği ve Kültür Merkezi Başkanı Figen Arı, Uluslararası İnsan Hakları ve Kalkınma İttifakı Derneği Başkanı Ender Demirtaş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İsviçre Şubesi ve İsviçre Türk Diyanet Vakfı temsilcileri, Lozan ve diğer kentlerdeki dernek başkanları ve temsilcileri de katıldı.


Galeri