Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Heyeti Adıyaman’da

29.05.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ve beraberindeki heyet "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" projesi kapsamında Adıyaman’da bir takım temaslarda bulundu.

Adıyaman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde düzenlenen Çalışma Hayatında Milli Seferberlik konulu toplantıya katılan Başkan Bağlı burada yaptığı konuşmada iş sağlığı ve güvenliği bilincini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini, çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini söyledi.

Vatandaşa gidip kurumun hizmetleri ve faaliyetlerle ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını anlatan Bağlı, çalışma hayatında milli seferberliğin birinci faslında cumhuriyet tarihinde görülmeyen bir olayın gerçekleştiğini kaydetti.

Yılın ilk 3-4 ayında ülke ekonomisinde ciddi bir artı istihdam sağlandığını vurgulayan Bağlı, "İşsizlik oranını yılsonunda yüzde 10 bandına çekebilme gayreti içerisindeyiz. Çalışma Hayatında Milli Seferberlik ve artı istihdam için getirilen düzenleme ve teşviklerle 2017 yılında 2 milyon kişiye istihdam sağlanması için yoğun bir çaba ve gayret içindeyiz" dedi.

Suriyelilere yönelik düzenlemelere ilişkin de bilgi veren Başkan Bağlı, "Geçici koruma kapsamındaki yabancıların çalıştırılmasına ilişkin usul, esas ve yönetmelik çıktı. Bunun bir kanunu var. Bununla ilgili zaten bizim kamu idareleri gerekli denetimi yapıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Bağlı, Adıyaman Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fuat Tekin ve beraberindeki heyetle yapımı devam eden bir alışveriş merkezinin inşaat alanında inceleme yaptı.