Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Genel Tanıtım

Trabzon, Doğu Karadeniz bölgesinde 40-33 ve 41-07 kuzey enlemleriyle, 39-07 ve 40-30 doğu boylamları arasında Karadeniz in tabii bir limanının kıyısında, Asya ve Ortadoğu transit yolunun başında kurulmuş bir şehirdir. 41 derece kuzey enleminde ve 39 derece 43' doğu boylamında bulunur. Yüzölçümü 4685 km2 olan Trabzon ili doğuda Rize, güneydoğuda Bayburt, güneyde Gümüşhane, batıda Giresun illeri, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir. 1990'da nüfus açısından Karadeniz Bölgesinin 4., ama nüfus yoğunluğu en yüksek ili idi. Aynı yıl Türkiye'de Km2'ye 73 kişi düşerken, Trabzon ilinde 170 kişi düşüyordu.

 

1955 yılından itibaren faaliyete bulunan Trabzon SSK,  15/03/2008 tarihi itibariyle 5502 sayılı yasa gereğince yeniden yapılandırılarak Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne dönüştürülmüştür.

 

Buna bağlı olarak kolay ve erişilebilir  yerinde hizmet sunmak amacıyla Sosyal Güvenlik Merkezleri oluşturulmuştur. İlimizde Sağlık Sosyal Güvenlik ve Karadeniz Sosyal Güvenlik Merkezleri kurulmuş; ilçelerde ise Beşikdüzü, Araklı, Akçaabat ve Of Sosyal Güvenlik Merkezleri hizmete açılmıştır.

 

İl Müdürlüğümüzde 1 Sosyal Güvenlik İl  Müdürü, 3 Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı,  7 Merkez Müdürü, 289 Büro Personelleri olmak üzere toplam 361 personel ile hizmet vermekteyiz.

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager