Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Hakkımızda

SGK Kreş ve Gündüz Bakımevi

SGK Kreş ve Gündüz Bakımevi 300 çocuk kapasitesine sahip olup, bakımevimizde 1 müdür, 6 çocuk gelişimcisi,1 sosyal çalışmacı, 1 diyetisyen, 1 psikolog, 2 hemşire, 28 grup öğretmeni , 1 şef , 3 V.H.K.İ., 2 memur, 2 aşçı, 2 hizmetli,1 garson, 12 temizlik şirketi elemanı, 1 teknisyen, 1 nöbetçi memur, 3 bekçi, 2 güvenlik ve yeterli sayıda stajyer öğrenci görev yapmaktadır.

Kreş ve Gündüz Bakımevimizde 13-36 aylık 1-3 yaş çocukları, 37-60 aylık 4-5 yaş çocukları, 60-66 aylık 6 yaş çocukları yaşlarına uygun MEB rehberliğindeki eğitim programlarıyla ve uygun materyallerle donanımlı sınıflarımızda yetiştirilmektedirler.

1-3 yaş gruplarında 10 ‘ar çocuk,4-6 yaş gruplarında ise 20’şer çocuk bulunmaktadır. Toplam sınıf sayısı 18’dir her sınıfta 2 öğretmen görev yapmaktadır Her yaş grubunun sorumluluğu 1 çocuk gelişimcisinde olup, öğretmenler çocuk gelişimcilerin hazırlamış olduğu eğitim programını yine onların denetiminde uygulamaktadırlar. Ayrıca, her eğitim döneminde yeterli sayıda stajyer öğrenciye bakımevimizde eğitim verilmektedir.

Kreş ve gündüz bakımevimizde 36 ayını tamamlayan çocuklarımıza her eğitim döneminde Müzik, Drama, Jimnastik Resim-Seramik, Halkoyunları, İngilizce dersleri kurum dışından öğretmenler tarafından verilmektedir.

Çocuklarımıza sunulan yiyeceklerin tümü kreş ve gündüz bakımevi mutfağında ve kendi aşçılarımız tarafından diyetisyen denetiminde hazırlanmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olarak hazırlanan yemekler bakımevi diyetisyeni tarafından kalorileri ve besin gruplarına dikkat edilerek hazırlanmaktadır.

Bahçemizde çocuklarımızın zevkle oynayabileceği bahçe oyuncakları, kum, havuzları ve yaz aylarında piknik alanı olarak kullanılmaya uygun 1.172 m2 yeşil alan bulunmaktadır


Çocukların mezuniyet törenleri ile milli günlerde gösterilerin yapıldığı 200 kişi kapasiteli gösteri salonu ile çeşitli spor aletlerinin ve tırmanma barlarının bulunduğu spor salonumuz mevcuttur.”

 

KURUMSAL

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager