Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Genel Tanıtım

Antalya İli Sosyal Güvenlik kavramına ilk olarak 19.03.1954 tarihinde Aydın İli Sigorta Müdürlüğü’ne bağlı SSK Antalya İrtibat Bürosu kurulması ile tanıştı. 02.04.1956 tarihinde Antalya Sigorta Müdürlüğü 1965 yılına kadar hizmetlerini Antalya Merkez Kale kapısı Zincirli han Emlak Bankası üstünde sürdürmüştür. SSK İl Müdürlüğü 1965 yılından 18.08.1990 tarihine kadar çalışmalarını Antalya Merkez Güllük Caddesi’nde bulunan hizmet binasında yürütmüştür. Bu bina şuanda Atatürk Devlet Hastanesi acil servis karşısında poliklinik binası olarak hizmet vermektedir. Antalya Sigorta Müdürlüğü 19.08.1990 tarihinden itibaren Üçgen Mah. Sokullu Caddesi üzerinde bulunan binasında Antalya’nın sosyal güvenlik ihtiyacına 13.02.2008 tarihine kadar hizmet vermiştir.

Antalya Bağ-Kur İl Müdürlüğü;
İlk olarak 26.05.1977 tarihinde Atatürk Caddesi’nde, Ziraat Bankası karşısında bulunan binanın 1. katında 85 m2 ‘ lik bir büroda 1 şube Müdürü, 1 memur ve 1 odacı olmak üzere 3 kişi ile Konya Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Şube Müdürlüğü olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sırasıyla, 1979 yılı Kasım ayında Saat Kulesi karşısında bulunan Vakıf İş Hanı’nın 6.katına, (Kurum,1977 yılından 1981 yılına kadar Konya Bölge Müdürlüğü’ne, 1981 yılından İl Teşkilatlarının Kurulduğu 1985 yılına kadar Bağ-Kur Genel Müdürlüğü’ne bağlı şube Müdürlüğü,1985 yılından itibaren Bağ-Kur İl Müdürlüğü olarak çalışmıştır.)1988 yılında Töbank’ın Halk Bankası ile birleşmesiyle boşalan Muratpaşa Belediyesi’nin faaliyet gösterdiği binanın 2, 3, 4, 5 ve 6. katlarına; oradan da, 1995 yılının Nisan ayında takas yoluyla alınan mülkiyeti Kuruma ait olan Altındağ Mah. Teomanpaşa Cad. No.37 Antalya adresinde bulunan binaya taşınmıştır. Binanın yetersiz olması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle, 2006 yılında sağlık işlemleri (şahıs,eczane,optik ve hastane ödemeleri) Güllük Caddesi üzerinde bulunan eski Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü binasına taşınmış, burada hizmet vermeye başlamıştır.
20.05.2006 tarihli 5502 Sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile kurumlar tek çatı altına alınmış, buna paralel olarak 31.05.2006 tarihli 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile de mevzuatlarının birleştirilmesi, kurumlar tarafından sigortalılara verilen sağlık ve sosyal güvenlik haklarındaki farklılıkların kaldırılması ve her vatandaşa eşit sağlık ve sosyal güvenlik hizmeti verilmesi amaçlanmıştır.
Sosyal Güvenlik Kurumlarını tek çatı altında toplayan 5502 sayılı yasa gereği 13.02.2008 tarihinde Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü teşekkül ettirilmiştir. Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne aynı tarihte Sosyal Güvenlik Kurumu Baş Müfettişi Selim EROL, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürü olarak atanmıştır.
Dinamik, pozitif ve hızlı çözüm anlayışına sahip idari kadrosu ile ilimizde taktir toplayan Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde “değişimi hisset dönüşüme ortak ol” parolası ile yola çıkan Antalya İl Müdürlüğü; ilk olarak İl Müdürlüğü Hizmet Binasının hızlı, ekonomik ve modern bir şekilde onarım ve teftişini gerçekleştirip, vatandaşa bire bir hizmet veren servislerinin binanın zemin katında toplanarak, hayatının en sıkıntılı döneminde Kurumumuzdan hizmet bekleyen vatandaşlarımızı rahatlatmayı başarmıştır.
Sosyal Güvenlikte tek çatı ilkesi gereği Bağ-Kur İl Müdürlüğü 18.03.2008 tarihinde Teomanpaşa Caddesi’nde bulunan binadan Üçgen Mahallesi’nde bulunan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü binasına taşınmıştır. Bağ-Kur İl Müdürlüğü 18.03.2008 tarihi itibariyle 1479 ve 2926 sayılı Kanunlar gereği kaldırılarak, verilmesi gereken hizmetler Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü sorumluluk alanında ilerlemeye başlanmıştır.
Devredilen Bağ-Kur ve SSK işlemleri tek bir potada eritilerek yeniden yapılandırılmış ve “vatandaş odaklı hizmet anlayışı” Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nün en önemli hedefi olmuştur.
Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nde yeniden yapılandırma faaliyetleri kapsamında memurların vatandaşa daha çağdaş bir hizmet sunacağı servisler oluşturulmuş ve binanın fiziki şartları tadilattan geçirilmiştir. İl Müdürlüğümüz hizmet binası 5 kattan oluşmakta bu katlarda bulunan hizmet birimleri binanın zemin kat girişte bulunan bankolarına alınarak işveren, sigortalı, emekli ve hak sahiplerinin ilk noktadan hizmet alması sağlanmıştır.
Ayrıca, Halkla ilişkiler kapsamında beyaz masalar oluşturularak vatandaşlarımızın yapmak istediği işlemlerle ilgili olarak doğru yönlendirilmesi ve hizmet alması ile zaman tasarrufu sağlanmıştır.

  SOSYAL GÜVENLİK MERKEZLERİ

Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet verecek olan Muratpaşa, Alanya, Manavgat, Kumluca ve Kaş Sosyal Güvenlik Merkezlerinin gerekli altyapı ve donanım işlemleri bitirilmiş ve yapılandırılması tamamlanmıştır.
Ülkemizde Son dönemde Sosyal Sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda Sosyal Güvenlik Sistemini, kurmak ve yürütme amacında olan genç ve dinamik bir kurumun, Antalya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi adına yukarıda belirttiğimiz Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerimiz açılmıştır. Bu merkezlerimiz Resmi açılış tarihleri olan 10 - 11 Şubat 2010 tarihinden itibaren sigortalı ve işverenlerimize hizmet vermeye başlamışlardır.
İlçelerde hizmet veren Sosyal Güvenlik Merkezleri son derece modern şekilde yapılandırılmış, vatandaşımızın doğrudan ilk başvuru noktasında hizmet aldığı ve hizmet almalarından memnuniyet duyduğu sosyal güvenlik noktaları şeklinde modernize edilmiştir.

  SOSYAL GÜVENLİK MERKEZLERİMİZ…

  1- MURATPAŞA SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
  2- ALANYA SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
  3- MANAVGAT SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
  4- KAŞ SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
  5– KUMLUCA SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ
  6– ANTALYA SAĞLIK SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager