Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Haberler

10/17/19
İl Müdürümüz Bilal Canbolat, 17 Ekim’de İlimizde bulunan Ulusal ve Yerel Basın Mensupları ile bir araya geldi.Türk ve Alman vatandaşlarının 1965 yılında iki ülke arasında imzalanmış olan Sosyal Güvenlik Anlaşmasından doğan hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirilmeleri ve bilinçlendirilmesinin sağlanması amacıyla 22-24 Ekim 2019 tarihlerinde ilimizde düzenlenecek olan “Türkiye – Almanya Danışma Günleri” etkinliğini duyuruldu ve Kurumumuzca verilen hizmetlerin performansını değerlendirmek üzere basın mensuplarının soruları cevaplandı.Toplantıya İl Müdürümüz Bilal Canbolat, İl Müdür Yardımcılarmız Ali Yüce ve Mehmet Derin ile ulusal ve yerel basının temsilcileri katıldı.
11/12/19
Adana SGK’dan İstihdam Fuarı Etkinliği İl Müdürü Bilal Canbolat, 12 Kasım’da İŞKUR Adana İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Adana İli 8. İstihdam Fuarına katıldı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapılan Adana İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 4. Dönem olağan toplantısına katılan Canbolat, daha sonra kariyerde engelleri kaldırmak amacıyla "Mor Işık Yak" sloganı ile İŞKUR/ADANA İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 8. Adana İl İstihdam Fuarına katılım sağlayarak Engelli İstihdamı ile ilgili olarak Kurumsal bilgilendirme yaptı. Adana Hilton-SA Otelinde düzenlenen fuara Vali Mahmut Demirtaş, Kamu Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve Engelli vatandaşlarımız katıldı
10/22/19
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Sigorta Kurumu arasında Adana, Mersin ve Osmaniye illerinde ikamet eden Türk ve Alman vatandaşlarını bilgilendirmeye yönelik olmak üzere 22-24 Ekim 2019 tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek Türkiye Almanya Danışma Günleri 22 Ekim’de düzenlenen Tanıtım Toplantısı ile başladı.Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına (emeklilik, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar) ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerde cevaplandırılması ile gerçekleştirilecektir. Tanıtım Toplantısına İl Müdürümüz Bilal Canbolat, Alman Sosyal Güvenlik Kurumu Heyeti, Yurtdışı Sözleşmeler ve Emeklilik Daire Başkanlığı Heyeti, Danışma günlerine gelen vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.
3/20/19
Kurumumuz Asgari İşçilik Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen iki Uzman tarafından 20 Mart’ta İhaleli İşlerle ilgili bilgilendirme eğitimi düzenlendi. 5510 sayılı kanunun 90. Maddesi gereği Kamu idareleri ile döner sermayeli kuruluşlar ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu kapsamındaki kuruluşların ihale ile verdikleri işleri Kurumumuza bildirme yükümlülüğü, asgari işçilik hesabı, hak edişlerin hazırlanması v.s. konularında Kamu Kurumları ve Bankaların görevli personellerine sorumlulukları konularında mevzuat bilgilendirmesi yapıldı.
3/8/19
Adana’da İstihdam Seferberliği Konferansı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) üyesi odalarımızın 08 Mart’ta düzenlediği Milli İstihdam Seferberliği Konferansına katıldık.
<<<12>>>
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager