Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Trabzon’da SGK İl Müdürleri Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

26.08.2021

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Dr. Adnan Ertem ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, Samsun İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen İl Müdürleri Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Bakan Yardımcısı Dr. Adnan Ertem’in katılımı ile gerçekleşen toplantıya Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç ile Samsun, Ordu, Amasya, Sinop, Çorum, Tokat, Kastamonu, Sivas, Trabzon, Giresun İl Müdürleri katıldı.

Bakan Yardımcısı Ertem ve Başkan Yılmaz, 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili il müdürlüklerinin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi alarak, devam eden çalışma süreciyle ilgili il müdürleriyle istişarelerde bulundular.

Yapılandırmada son beş güne girildiğini hatırlatan Yılmaz, yapılandırma başvurularına yönelik çalışmaların son gün olan 31 Ağustos 2021 tarihine kadar devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yılmaz, 2021 yılı 1.Dönem Taşra Performans Hedefleri sonuçlarının da değerlendirildiği toplantıda kayıt altına alınan çalışan sayısı, yaşlılık aylığı bağlanma süresi, hizmet bildirme süresi, geçici iş göremezlik ödeme süresi, Arşiv Tarama Sistemi (ATS), prim tahsilatlarına ait emanet hesapları hakkında il müdürlerinden bilgi aldı.

Toplantı, takip birimi işleyişinin değerlendirilmesi, güncel istatistiki verilerin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi, koordinasyona bağlı il müdürlüklerince mevzuat ve uygulamaya ilişkin tespit edilen sorun, çözüm ve önerilerin değerlendirilmesiyle sona erdi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager