Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü 2020 Faaliyetleri ve 2021 Hedefleri Toplantısı

22.02.2021

Başkan Yılmaz, “Yapılandırma döneminde etkili bir tanıtım kampanyasıyla işverenlerimiz ve vatandaşlarımızın yapılandırmadan haberdar olmasını sağladık."

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz başkanlığında, Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü 2020 Faaliyetleri ve 2021 Hedefleri Toplantısı düzenlendi.

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıya, SGK Başkan Yardımcıları Cevdet Ceylan ve Lütfi Aydin, Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç ve daire başkanları katıldı.

Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan SGK Başkanı Yılmaz, sosyal güvenlik alanında aktüeryal ve mali dengenin sürdürülebilirliği açısından sigorta primlerinin önemine vurgu yaptı.

7256 sayılı Yapılandırma Kanununun yürürlüğü girdiği tarihten son başvuru tarihine kadar başarılı bir sürece imza attıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Yapılandırma döneminde etkili bir tanıtım kampanyasıyla işverenlerimiz ve vatandaşlarımızın yapılandırmadan haberdar olmasını sağladık. Tüm başvuru kanallarımız ve e-devlet uygulamalarımızla vatandaşlarımızın evlerinden veya iş yerlerinden başvurularını elektronik ortamda yapabilme imkânı getirdik” dedi. 

Yapılandırma peşin ödeme ve ilk taksit tarihinin 31 Mart 2021 olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, yapılandırmanın ilk iki taksitinin süresinde ödenmemesi, bir takvim yılı içerisinde ikiden fazla taksitin ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırmanın bozulacağına dikkat çekti.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager