Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Türkiye ve Almanya Yetkili Makamları Arasında Görüşme Yapıldı

16.02.2021

Türkiye Cumhuriyeti ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında Sosyal Güvenlik Sözleşmesi'nin uygulanmasında karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik toplantı düzenlendi.

SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Vekili İsmail Ertüzün başkanlığında video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda, iki ülke arasında imzalanmış olan sosyal güvenlik sözleşmesinin sağlık ve emeklilik uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ele alınarak iş birliği anlayışı çerçevesinde çözümler üretildi.

Genel Müdür Vekili Ertüzün yaptığı konuşmada, dost ülke Almanya ile sosyal güvenlik alanında yapılan görüşmeler için bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ilk temelleri 1964 yılında atılan ve 1965 yılında yürürlüğe giren sosyal güvenlik sözleşmesini iki ülke arasındaki bağın bir nişanesi olarak gördüğünü belirtti. 

Ertüzün, toplantının iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine ve uygulamada karşılaşılan sorunların çözümüne katkı sağlayacağını söyledi.

SGK Başkanlık Binası’nda gerçekleşen toplantıya Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Küçükevcilioğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından  Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Nazif Garibağaoğlu ve  Anlaşmalar Daire Başkanı Dr. Selim Dağlıoğlu, Yurtdışı Sözleşmeler ve Emeklilik Daire Başkanı Erdoğan Üvedi, Bağımsız ve Hizmet Akdiyle Çalışanlar Emeklilik Daire Başkanı Nevin Özgül, Kamu Görevlileri Ödemeler Daire Başkanı Ahmet Ateş ve İşverenler Daire Başkanı İbrahim Özçelik katıldı. 

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager