Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Yılmaz, ISSA’nın Uluslararası Video Konferansına Katıldı

17.06.2020

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) tarafından video konferans yöntemiyle düzenlenen ISSA Avrupa Ağı (IEN) Yönlendirme Komitesi Toplantısı’na katıldı. 

SGK Başkanı Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, küresel olarak tüm ülkeleri etkileyen Covid-19’un pandemi sürecinde sosyal güvenlik kurumlarının ne kadar önemli olduğunun bir kez daha teyit edildiğini ifade etti.

Sosyal güvenlik kurumlarının vatandaşların sağlık hizmetlerine doğrudan erişiminde önemli bir rol üstlendiğine vurgu yapan Yılmaz, “Sosyal Güvenlik Kurumumuzun dijital dönüşüm sürecince hayata geçirdiği uygulamalar ve genel sağlık sigortamızın kapsamı pandemi sürecinde tüm dünyaya örnek oldu” şeklinde konuştu.

Başkan Yılmaz, Kurum olarak 2021 ve 2022 yıllarında ISSA ile iş birliği içerisinde düzenlenecek sempozyumlara ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

ISSA Avrupa Bölgesi’nde bulunan 12 farklı ülkeden sosyal güvenlik kurumları yetkililerinin katıldığı toplantıda 2020-2022 yıllarını kapsayan süreçte IEN çatısı altında ele alınması gereken sosyal güvenlik konuları, yapılması planlanan toplantılar ve internet üzerinden organize edilebilecek ortak faaliyetler görüşüldü. 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager