Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkan Vekili Yılmaz “Öncelikli Amacımız Etkin, Kaliteli ve Erişilebilir Hizmet Sunmaktır”

15.05.2020

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz, Sosyal Güvenlik Haftası vesilesiyle SGK derneklerinin başkan ve üyelerini makamında ayrı ayrı kabul etti.

Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, Sosyal Güvenlik İcra Memurları Derneği (İCRADER), Sosyal Güvenlik Ailesi Derneği,(SOGÜAD) Sosyal Güvenlik Şefleri Derneği (SGŞD), Sosyal Güvenlik Müfettişleri Derneği (SGMD), Sosyal Güvenlik Denetmenleri Derneği (SGD),  Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği (SGU) başkan ve üyelerinin Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutladı.

Yılmaz, SGK’nın Kaliteli hizmet sunma yolunda her bir personelinin göstermiş olduğu özverili çalışmaların kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Etkin, erişilebilir, kaliteli ve yenilenebilir hizmet anlayışı ile hareket ederek vatandaş memnuniyetini artırmanın en büyük amaçları olduğunu ifade eden Başkan Vekili Yılmaz, “Yenilenen binaları ile 81 Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüz ve 583 Sosyal Güvenlik Merkezimiz, yerinden hizmet anlayışının gereği olarak vatandaşlarımızın her türlü taleplerini karşılamakta, sorunlarını yerinde çözmekte ve ihtiyaçlarına anında cevap vermektedir. Vatandaşlarımızın kamu hizmetlerinden genel memnuniyet düzeylerinde en yüksek artış Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinde gerçekleşmektedir. Memnuniyet sıralamasında tüm kamu kurumları arasında Kurumumuzun sürekli üst sıralarda yer alması hiç kuşku yok ki tüm personelimizin özverili çalışmalarının bir sonucudur” dedi.

Yılmaz, 2002 yılından beri uygulanan sosyal ve ekonomik politikaların sonucu sosyal güvenlik sisteminin yıldan yıla gelişme kaydettiğini, 2002 yılında 12 milyon olan aktif sigortalı sayısı 2020 Şubat ayı itibariyle yüzde 83’lük artışla yaklaşık 21,9 milyon kişiye, 2002 yılında 6,5 milyon olan gelir veya aylık ödenen kişi sayısı 2020 Şubat ayı itibarıyla yüzde 100’lük bir artışla yaklaşık 13 milyon kişiye ulaştığını dile getirdi.

140’dan fazla e-devlet uygulamasıyla, emeklilik talebinden prim yatırmaya birçok hizmete anında ve kolaylıkla ulaşılabilen bir yapıya dönüşmenin gururunu yaşadığını belirten SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz “Özellikle Koronavirüs salgın döneminde büyük bir özveriyle çalışan hizmet kalitesinde Kurumuza en üst seviyelere taşıyan tüm personelimize teşekkür eder, kendilerinin sosyal güvenlik haftasını kutlarım” şeklinde konuştu.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager