Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK ile Ziraat Bankası Arasında Emekli Promosyonu Protokolü İmzalandı

04.03.2020

SGK Başkan Vekili Yılmaz “Kurumumuz emeklilerin yanında yer almaya devam ediyor”

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası arasında emeklilerin banka promosyonu ödemesi protokolü imza töreni yapıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlık Binası’nda gerçekleşen protokol törenine Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili İsmail Yılmaz, Ziraat Bankası Pazarlama Gurup Başkanı Turgut Gülcihan, SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan ve Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Vekili İsmail Ertüzün katıldı.

SGK ve Ziraat Bankası arasında imzalanan yeni dönem için promosyon ödemesi kapsamında emekli aylığı 1500 TL’ye kadar olan emeklilere 500 TL, aylığı 1500 ve 2 bin 500 TL arasında olan emeklilere 625 TL, aylığı 2 bin 500 TL üstünde olanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak.

Başkan Vekili Yılmaz törende yaptığı konuşmasında “Kurumumuz daima emeklilerimizin yanında olmuş ve olmaya devam edecektir. Gerek emekli aylıklarında yapılan artışlar gerekse hayata geçirdiğimiz emekli ikramiyesi ve banka promosyonları ile emeklilerimizin menfaatlerini ön planda tutarak refah seviyelerini daima yükseltiyoruz” dedi.

“Emekliler İçin İyileştirici Çalışmalara Yapmaya Devam Edeceğiz”

Yılmaz, özellikle emeklilerle ilgili asılsız haberler yapılmakta iken bile Kurum olarak emeklileri için iyileştirici çalışmalar yapmaya devam ettiklerini vurgulayarak bu vesile ile bir kez daha bayram ikramiyelerinde kesinti yapılacağı, sağlık kesintilerinin artırılacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti.  

2017 yılında SGK ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere ilk defa üç yıllık süre için promosyon ödenmesi sağlandığını belirten Yılmaz, bu kapsamda bugüne kadar yaklaşık 12 milyon emekli ve hak sahibine 4,6 milyar TL tutarında ödeme yapıldığını açıkladı.

“Ödemeler Anlaşmayı Müteakiben Peşin Olarak Yapılacaktır” 

Banka promosyon ödemelerinin peşin yapılacağını dile getiren Yılmaz, emeklilerin banka promosyonu ödenmesine ilişkin üç yıllık sürenin dolması nedeniyle, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un talimatlarıyla yürütmekte oldukları 2020-2023 dönemi promosyon ödemelerine yönelik çalışmaları bugün itibariyle tamamladıklarını söyledi.

Promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre yüzde 66 oranında artış sağladıklarını ve bu kapsamda 13 milyon emekli ve hak sahibine 9 milyar TL promosyon ödemesinin yapılmasını öngördüklerini ifade eden Başkan Vekili Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Emekli aylığı ödemeleri içerisinde en yüksek orana sahip olan Ziraat Bankası, promosyon ödemlerinin yaklaşık yüzde 40’ını gerçekleştirmektedir. Emeklimizin promosyon ödemesi alabilmesi için tek şart maaş aldığı bankaya 3 yıl bankada kalma taahhüdünde bulunmasıdır. İlk olarak Ziraat Bankası ile promosyon protokolümüzü imzalıyoruz. Diğer bankalarımız ile protokoller imzalandıkça sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir.” 

"Harcamaların Hem Banka Hem de Kredi Kartlarıyla Yapılmasını Öneriyoruz" 

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Turgut Gülcihan ise protokolün ardından belli bir takvim dahilinde bu ödemelerin tamamının yapılacağına değindi.

Gülcihan, "Bu çalışmalar vesilesiyle ekonomimiz açısından da şunları söylemek isteriz, özellikle emeklerimizden talebimiz, bankada maaş ödemeleri alırken mümkün olduğu kadar asgari ihtiyaçlar haricinde nakit yerine kartla alışveriş yapılması. Harcamaların hem banka hem de kredi kartlarıyla yapılmasını öneriyoruz. Bir de internet, mobil kanallarının da etkin bir şekilde kullanılması durumunda yapılacak bütün hizmetlerde emeklilerimizin lehine düzenlemeler yaparak, taksitlerle, ertelemelerle veya diğer puanlarla ilgili onlara daima avantajlar sunarak, bankamızda bir 'müşteri' değil 'misafir' olarak ağırlamaktan çok büyük memnuniyet duyacağız."

Ziraat Bankası ile emekliler arasındaki bağın sürekli bir gönül bağı ilişkisi olduğunu vurgulayan Gülcihan, protokolün hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmaların ardından, emeklilerin aylıkları karşılığında banka promosyonu alabilmesini sağlayacak protokol, SGK Başkan Vekili Yılmaz ile Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Gülcihan tarafından imzalandı.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager