Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı, ISSA Avrupa Ağı Yönlendirme Komitesi Toplantısına Katıldı

05.12.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) tarafından Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen ISSA Avrupa Ağı Yönlendirme Komitesi Toplantısı'na  katıldı.

SGK Başkanı Bağlı, Polonya Sosyal Sigorta Kurumunun (ZUS) ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda ISSA Avrupa Bölgesi Koordinatörü Philippe Girard ve diğer Avrupa Ağı Yönlendirme Komitesi üyeleriyle görüştü.

Sosyal güvenliğin toplumlar için olan önemine değinen Başkan Bağlı, ISSA üyesi ülkelerin sosyal güvenlik kurumlarında benzer sorunlar yaşandığını, bu sorunlara yönelik ortak çözümler üretmek için ISSA’nın üyelerine çok değerli bir platform sunduğunu ifade etti. 

Bağlı, kurumlar arası ikili ve çok taraflı ilişkilerin arttırılmasına katkı sağladığını belirterek, “SGK, aktif olarak ISSA faaliyetlerine katılmaktadır. Bu bağlamda SGK hem kendi bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor hem de diğer ülkelerin tecrübelerinden faydalanıyor” dedi.

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, ISSA toplantısının ardından resmi davet üzerine Türkiye’nin Polonya Büyükelçisi Tunç Üğdül ile akşam yemeğinde bir araya geldi. İkili görüşmede Türkiye ve Polonya arasındaki ilişkiler ve orada yaşayan Türk vatandaşlarıın sosyal güvenlik haklarına ilişkin hususlar ele alındı. 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager