Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Dünya Bankası Temsilcileri SGK Başkanı Bağlı ile Görüştü

23.10.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı Dünya Bankası Sosyal İçerme Program Lideri Heba Elgazzar başkanlığındaki heyeti makamında kabul etti. 

SGK Başkanı Bağlı heyetle yaptığı toplantıda, 1980’den itibaren Sosyal Güvenlik Reformunun Türkiye’de hep gündemde olduğunu ifade etti.

Sosyal Güvenlik Reformu sürecini başarılı bir şekilde tamamladıklarını dile getiren Başkan Bağlı, “Reformla elde edilen başarının devam ettirilmesi daha da önemli. Sosyal güvenlik sisteminin aktüeryal dengelerinin de korunarak, mali sürdürülebilirliğinin sağlanması gerekir” dedi. 

Bağlı, Dünya Bankası ve Uluslararası Çalışma Teşkilatı (ILO) gibi uluslararası kuruluşların yapıcı eleştirilerinin kendileri için yönlendirici olduğunu belirtti. 

Heba Elgazzar, Dünya Bankası’nın (DB) ortak çalışma yürüttüğü ülkelerde dört yıllık dönemler ile Ülke Ortaklık Strateji Belgesi hazırladığını ve Türkiye Ortaklık Strateji Belgesi'nin hazırlanmasında SGK’nın katkısını beklediklerini söyledi. 

İleriye dönük ortak çalışmalarda bulunmak istediklerini ifade eden Elgazzar, Sağlıkta Dönüşüm Reformunun yanında Türkiye’nin Sosyal Güvenlik Reformunu başarıyla hayata geçirdiğini, DB olarak benzer reformlar planlayan ülkelere SGK reformunu örnek gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Toplantıda ayrıca DB tarafından düzenlenecek olan ve 15 farklı ülkeden uzmanların katılacağı teknik seminerde, SGK'nın sosyal güvenlik reformu hakkında sunum yapması kararlaştırıldı. Uzun vadede reformun sonuçları, mali sürdürülebilirlik ve aktüeryal duruma ilişkin ortak çalışmalar yapılması için görüş birliğine varıldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager