Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Bağlı, “Gaziler Bizim Dua Ordularımızdır”

19.09.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, “19 Eylül Gaziler Günü” vesilesiyle Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’nı ziyaret etti.

Ziyarette SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı’yı, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar karşıladı.

Başkan Bağlı ziyarette yaptığı konuşmasında, gazilerin kendilerinin namus emanetleri olduğunu ifade ederek, gazileri sadece hizmet sundukları bir kesim olarak görmedekilerini belirtti.

Gazilerin kendileri için dua orduları olduklarını dile getiren Başkan Bağlı,  “Biz onların dualarına muhtacız ve onları memnun etmek için varız. Yeter ki onlar mutlu olsunlar. Varlık nedenimiz budur” dedi.
 
"Gazilerin ve şehit yakınlarının dualarını bekliyoruz"

Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularının da birer gazi olduğuna dikkat çeken Başkan Bağlı, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu da sonuna kadar itinayla bu unvanı koruyan Gazi Mustafa Kemal’dir. Peş peşe gazilerin kurduğu iki devletimiz var. Biz de devletin bir kurumu olarak gazilere hizmet etmek için varız” şeklinde konuştu.

Tüm gazilerin Gazileri Günü’nü kutlayan Bağlı, konuşmasının devamında:
“Cenab-ı Hak emeklerinizi zayi etmesin. Bize ciddi bir emanet sorumluluk bıraktınız. O sorumluluğu bizde hakkıyla yerine getiririz inşallah. Allah bizi emanete hakkıyla riayet edenlerden eylesin. Bu vesileyle gazilerimiz ve şehit yakınlarının dualarını bekliyoruz” temennisinde bulundu.

Gaziler Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar da ziyaretin kendilerini son derecede memnun ettiğini dile getirdi.

Sosyal Güvenlik Kurumunun her zaman gazilerin yanında olduğunun altını çizen Aylar, “Kurumun gazilerin işlemlerinde ve sorunlarının çözümünde elini taşın altına koyduğunu biliyoruz. Bu gün vesilesiyle tüm gazilerimizin adına Kurum Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı’ya teşekkür ediyorum" dedi. 

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager