Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK ve Hacettepe Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

28.08.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Hacettepe Üniversitesi arasında mesleki rehabilitasyon ve dezavantajlı grupların hayat kalitelerinin artırılması için işbirliği protokolü imzalandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı protokol töreninde yaptığı konuşmasında, Hacettepe Üniversitesi gibi bilim üretim yuvası ve merkeziyle böyle bir protokol yapmanın Sosyal Güvenlik Kurumuna güç vereceğini ve Kurumun prestijini artıracağını söyledi.

Türkiye’nin  bilimsel olarak daha iyi bir noktada olmak için sadece tıbbi alanda değil  tüm alanlarda da yoğun bir gayret içerisinde olduğunu vurgulayan SGK Başkanı Bağlı, “Bu proje hem Sosyal Güvenlik Kurumunun harcamalarının kontrol altına alınması, hem  yaşlıların hayat kalitelerinin artırılması ve rehabilitasyonu için önemli bir husus. İnsanların ‘Malul oldu işi bitti’ olarak değil, topluma kazandırılması ve yeniden üretimin içine dahil olması için çok önemli bir proje” dedi.

Elde edilecek bilimsel sonuçlarla projeyi Türkiye geneline yaygınlaştıracaklarını dile getiren Başkan Bağlı, “Köklü bir bilimsel deneyimi olan Hacettepe Üniversitesiyle böyle bir işbirliği yapmak, Sosyal Güvenlik Kurumu olarak bizim de iyi bir noktaya geldiğimizi gösteriyor. Sadece mali olarak değil özellikle sosyalleşme anlamında ciddi sonuçlar elde edeceğimizi düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Haluk Özen de, Hacettepe Üniversitesi olarak böyle bir projenin tarafı olmaktan son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “Bir ülkenin kalkınmışlık tanımını kişi başına düşen Gayri Safi Milli Hâsıla (GSMH) gibi çok basit rakamlarla ölçülebilir diyenler vardır. Ama onların her zaman gerçeği göstermediği bir gerçektir. Aslında yaşlıların, hastaların, dezavantajlı grupların hayat kalitelerinin ne durumda olduğu bir ülkenin kalkınmışlığının en önemli göstergesidir” şeklinde konuştu. 

Rektör Özen, böylesine önemli bir alanda üniversitelerin de devlete akademik açıdan yardımcı ve yol gösterici olması gerektiğinin altını çizdi. 

Protokol törenine, SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Yılmaz, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Küçükevcilioğlu, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı İsmail Ertüzün, Maluliyet ve Sağlık Kurulları Daire Başkan Vekili Reyhan Yalçın, Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Kayıhan, öğretim üyeleri ve mesleki rehabilitasyon proje koordinatörleri sosyal güvenlik uzmanları katıldı.

 

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager