Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Kurum Alacaklarının Takip ve Tahsilat İşlemleri Eğitimi Antalya'da Düzenlendi

08.04.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü İcra Daire Başkanlığı’nın düzenlediği “Kurum Alacaklarının Takip ve Tahsilat İşlemleri Eğitimi” Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşti.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan SGK İcra Daire Başkanı Mürsel Baki, Sosyal Güvenlik Kurumunun gelirlerinin büyük kısmının sigorta primlerinden oluştuğunu dile getirerek, alacakların takip ve tahsilinin sürdürülebilir sosyal güvenlik sistemlerindeki önemine dikkat çekti.
Eğitimin uygulamada yaşanan sorunların tespitine katkı sağlayacağını vurgulayan Daire Başkanı Baki, 5 gün sürecek eğitimin tüm katılımcılar açısından yararlı geçmesini diledi.

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç ise SGK’nın gerekçe bütçesi ve verdiği hizmetlerle Türkiye’nin en büyük kamu kurumlarından birisi olduğunu ifade etti.

Son yıllardaki kanuni düzenlemeler ve yapılandırmalarla prim tahsillerinde artış yaşandığı belirten Genel Müdür Alıç, başta Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Kurum Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın konuya ilişkin yapılan çalışmalara geniş katkılar sunduğuna dikkat çekti. Alıç, Sosyal Güvenlik Kurumunun bütçesi ve mali dengesini oluşturan sigorta prim tahsilinde personelin çok büyük özveriyle çalıştığını dile getirdi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager