Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Endonezya Sağlık Sosyal Güvenlik Kurumu ile Mutabakat Zaptı İmzalandı

22.07.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Endonezya Sağlık Sosyal Güvenlik Kurumu (BPJS Kesehatan) arasında “Sağlık Sigortası Sistemi Alanında İşbirliği Üzerine Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile birlikte ikili temaslarda bulunmak üzere Endonezya’da bulunan SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, sağlık sigortası alanında ikili işbirliğini geliştirmeye yönelik hazırlanan Mutabakat Zaptı’nı imzaladı.

SGK Başkanı Bağlı imza töreninde yaptığı konuşmada, global dünyada ülkelerin dışa açılmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Fiziken uzak ancak kalben çok yakın hissettiğimiz Endonezya ile ikili işbirliğimizi sosyal güvenlik alanına da taşımamızın çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Endonezya’nın, Türkiye gibi farklı sosyal güvenlik programlarını birleştirmeye yönelik benzer bir reform sürecinden geçtiğine vurgu yapan Başkan Bağlı, her iki ülkenin birbirinden öğreneceği ve karşılıklı gelişimine katkı sağlayacağı çok önemli sosyal güvenlik uygulamaları bulunduğunu ifade etti.

Mutabakat Zaptı ile Türkiye ve Endonezya sosyal güvenlik kurumları genel sağlık sigortası sistemi alanında bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. 

Yapılan işbirliğiyle sağlık sigortası uygulamasında gelir toplama, risk havuzu oluşturma ve stratejik satın alma alanlarında uzmanlık, bilgi ve en iyi uygulamaları paylaşılacak. Ortak seminerler, konferanslar, çalıştaylar, toplantılar, eğitim, staj ve uzman değişim programları düzenlenecek.

İmza törenin ardından BPJS Kesehatan yetkilileri tarafından gelen talep üzerine Çalışma Planı’nın taraflarca 5 Ağustos 2019 tarihinde Ankara’da imzalanması kararlaştırıldı. 

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager