Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Bağlı, 2019 OHSAD Kurultayına Katıldı

18.04.2019

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından "10. Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları" kapsamında Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen 2019 OHSAD Kurultayına katıldı.

SGK Başkanı Bağlı kurultayda yaptığı konuşmada, sağlıkta dönüşüm programıyla genel sağlık sigortasında da bir değişim ve dönüşüm yaşandığını söyledi.

“Sosyal Güvenlik Reformu, 1950'den Bu Yana Yapılmış En Büyük Devrim ve En Önemli Reformdur”

Genel sağlık sigortasının bugün övünülecek boyuta geldiğini, bunda özel sektörün de önemli rolü olduğunu vurgulayan Bağlı, "Sağlıkta dönüşüm ve paralelinde finansman yönetimi sosyal güvenlik reformu, 1950'den bu yana yapılmış en büyük devrim ve en önemli reform. Türk mucizesi olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Bunu sürdürmemiz gerekiyor" diye konuştu.

“Türkiye Genel Sağlık Sigortası Çalışmalarıyla Dünyada Gıpta Edilecek Noktada”

Türkiye'nin genel sağlık sigortası çalışmalarıyla dünyada gıpta edilecek noktada olduğunu ifade eden Bağlı, bundan sonra kaliteden fedakarlık yapılmadan yola devam etmek gerektiğini dile getirdi.

Özellikle sağlıkta değişim ve dönüşüm politikalarıyla yakalanan memnuniyetin asla geri düşmemesi gerektiğini aktaran Bağlı, bugün de çeşitli sorunların olduğunu ancak sorunların giderilmesi noktasında da çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager