Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Alman Emeklilik Sigortası Danışma Günleri Bursa’da Başladı

10.04.2019

Türk ve Alman vatandaşlarına sosyal güvenlik haklarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Alman Emeklilik Sigortası Kurumları, Bursa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Türkiye – Almanya Danışma Günleri Toplantısı düzenledi.
 
Danışma hizmeti, Türkiye-Almanya Sosyal Güvenlik Sözleşmesinin öngördüğü sosyal güvenlik haklarına (yaşlılık, malullük, ölüm ve hastalık halinde sağlanan yardımlar) ve yurtdışında geçen sürelerin borçlanma yoluyla değerlendirilmesine ilişkin soruların Türk ve Alman uzmanlarla birebir yapılacak görüşmelerle cevaplandırılması şeklinde gerçekleşti.
 
Danışma hizmetinden yararlanmak isteyenlerin 0312 432 12 26 ve 0312 432 12 29 numaralı telefonlardan randevu almaları ve danışma gününe mutlaka kimliği, Türk sigorta sicil numarası, Almanya’da bulunduğu sıradaki ikamet ve çalışma yerlerine ait belgelerle gelmeleri gerekmektedir.

Danışma hizmetinden ücretsiz Türkçe ve Almanca olarak, Bursa, Balıkesir, Bilecik ve Yalova illerinde ikamet eden Türk ve Alman vatandaşları ile bu kişilerin aile bireyleri yararlanabileceklerdir.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager