Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Bağlı CNN TÜRK'ün Konuğu Oldu

30.07.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, CNN TÜRK’e 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun hakkında röportaj verdi.

SGK Başkanı Bağlı, Kanunun en kapsamlı borç kanunu olduğunu dile getirerek, yapılandırmanın 27 Ağustos mesai bitimine kadar devam edeceğini ve vatandaşların borçlarını yapılandırmalarının kendilerine büyük avantaj sağlayacağını dile getirdi.
  
Başkan Bağlı, yapılandırmanın SGK tarafından tahakkuk edilen tüm borçları kapsadığını söyledi.

Yapılandırma faaliyetleri kapsamında yürütülen çalışmalarla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u sürekli bilgilendirildiklerini ifade eden Başkan Bağlı,  “Şuan 790 bin kişiden 433 bini borçlarını yeniden yapılandırmak için başvuruda bulundu. Yapılandırmayla birlikte borcunuzun anaparasını ödediğinizde, gecikme zammı ve gecikme faizinin yüzde 90’nı siliniyor. Borcunuzun tamamını peşin değil de 2 taksit şeklinde öderseniz, o zaman gecikme zammı ve gecikme faizinin yüzde 50’si siliniyor. 1 Ocak 1992 yılında BAĞ-KUR’lu olmuş, 31 Aralık 2004 tarihine kadar herhangi bir BAĞ-KUR primini ödememiş birinin 12 yıllık borcu karşılığında 109 bin TL ödemesi gerekirken, 17 bin TL ödeyecek. Çünkü biz, bu kişiden 90’lı yılların asgari ücretinden prim borcunu tahakkuk ettireceğiz” dedi.

SGK Başkanı Bağlı ayrıca “Borcu olan vatandaşlarımız borçlarını 6, 9,12 ve 18 ay vadeyle 2 ayda bir ödeyebilecekler” dedi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager