Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sosyal Güvenlik Kurumu Personeline CİMER Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

21.12.2018

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından,  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)  personeline CİMER başvuru sistemi ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

SGK Erdoğan Özen Konferans Salonunda yapılan eğitimde Cumhurbaşkanlığı Kurum Koordinatörlerinden Serap Doğan Özgün sistem üzerinde gelen başvurular ile ilgili bilgi verdi. Serap Doğan Özgün vatandaşların istek, şikâyet, görüş, öneri, ihbar ve bilgi edinme taleplerine süresi içerisinde bilgi verilmesi gerektiğini, Cumhurbaşkanımız için vatandaş taleplerinin önemli olduğunu aktardı.

Bakanlık Koordinatörleri ise 4982 Bilgi edinme kanunu ve 3071 sayılı dilekçe kanunu hakkında katılımcılara bilgi verdi. Sistem üzerinden gelen başvuruların sevk, iade ve başvuruların kurumsallık açısından nasıl cevaplanacağı ve hangi yolların izleneceği anlatıldı. Ayrıca CİMER kullanıcılarının sistemle ilgili sorularına da cevap verildi. Vatandaşın şikâyet ve ihbar gibi başvurularında ise gizliliğe riayet edilmesi gerektiği vurgulandı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager