Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı, Kamuda İç Denetim ve Geleceğe Bakış Konferansına Katıldı

19.12.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu ile Dünya Bankası tarafından düzenlenen Kamuda İç Denetim ve Geleceğe Bakış Konferansında konuştu.

SGK Başkanı Bağlı, konferansta, kendisinin de 6 yıllık iç denetçilik görevi yürüttüğünü belirterek, “Sistemin yapılanmasında yer alan bir iç denetçi olarak, bugün geriye dönüp baktığımda İç denetim kalıcı bir kurum haline geldi. Ne yaptığınız ve ne olduğunuz çokta önemli değil, önemli olan günün sonunda ne kadar iş yaptığınız ve topluma ne kadar yararlı olduğunuzdur” dedi.

Yöneticileri Kurumlarıyla ilgili bilgileri en hızlı ve etkili şekilde iç denetim ve Sayıştay raporlarında elde edebileceklerine vurgu yapan Başkan Bağlı, “Kuruma yönetici olarak atanan birinin yapacağı ilk iş, iç denetim ve Sayıştay raporlarını başından sonuna kadar okumaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye’nin en büyük bütçesine sahip Kurumu, bu Kurumu hiç bilmeyen biri, Sayıştay ve iç denetim raporlarını inceleyerek Kurumla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı konuşmasının sonunda, “Biz yöneticiler olarak bugün yapmamız gereken ya da koordinasyon birimlerinden genel talebimiz, iç kontrol standartlarının üst düzeye taşımaktır. İç kontrol standartları iyi olmadığı yerde, iç denetimin iyi durumda olması söz konusu olamaz. İç kontrol standartları iyi olmazsa yönetiminde bir anlamı yoktur” dedi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager