Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Yardımcısı Aydin, Hukuk Müşavirliğince Düzenlenen Mevzuat Eğitimine Katıldı

04.12.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Lütfi Aydin, Hukuk Müşavirliğince Antalya’da düzenlenen mevzuat eğitimine katıldı.

Eğitimin açılışında konuşan Başkan Yardımcısı Aydin, sosyal güvenliğin çok geniş bir mevzuata sahip olduğunu ifade etti. Kurum olarak yediden yetmişe herkese hizmet sunduklarını dile getiren Aydin, bu nedenle her zaman vatandaş memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini söyledi.

Başkan Yardımcısı Aydin, hukuk ve adalet anlayışının çok hassas bir konu olduğuna vurgu yaparak, Kurum olarak her zaman adaletin ve hukukun gereklerini gözeten, vatandaş odaklı bir mevzuata sahip olduklarını ifade etti.

Hukuk Müşavirliği ve il müdürlükleri hukuk servislerinde görev yapan kadrolu ve sözleşmeli avukatlara beş gün boyunca verilecek eğitimde, iş kazası ve meslek hastalığından doğan rücu davaları, ihtiyati tedbir kararları uygulaması, kısmi dava, belirsiz alacak davası, konkordato, sözleşme hukuku konuları hakkında bilgi verilecek.

SGK 1. Hukuk Müşaviri Vekili Avukat Ayfer Özdemir Tefon’un koordinatörlüğünde gerçekleşen eğitime, eğitimci olarak Yargıtay 10. Hukuk Daire Başkanı Halil Özdemir, Yargıtay 2. Hukuk Daire Başkanı Mesut Balcı, Yargıtay Genel Kurul Üyesi Harun Kara, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Ermenek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal katıldı.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager