Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Emekli SGK Personeline Plaket Verildi

03.12.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, emekli olan SGK personeline Kuruma verdikleri hizmetten dolayı teşekkür plaketi verdi.

Kurum Başkanı Bağlı törende yaptığı konuşmasında Kamu hizmetinin hepsinin kutsal bir hizmet olduğunu vurgulayarak, “Buradaki hizmet çok farklı bir hizmet. Burası bir nevi vakıf. Emekli, dul ve yetim bütün dünyanın en mağdur, en mazlum, en fazla şefkate ve merhamete ihtiyaç duyan kesimidir. Bunlara hizmet etmek bunların maaşını bağlamak evraklarını takip etmek bu bir memuriyet falan değil. Yaptığınız bir sosyal faaliyetti. Neye inanırsanız inanın emin olun milyonlarca insana hizmet sundunuz” dedi.

Emekli olan personele eve kapanmamaları tavsiyesinde bulunan Başkan Bağlı, “Çevremizden de biliyoruz ki, emekli olmadan önce yoğun bir temponun içerisinde olanlar emekli olup, birden kendi hallerinde çekildiklerinde ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya geliyorlar. Çünkü vücut belli bir performansa alışmış. Beni dinlerseniz kendinizi sosyal faaliyetlere verin. Yaptığınız iş zaten oydu. Daha çok insana yararlı olmak topluma yararlı olmak için aktif olmaya devam ederseniz daha sağlıklı bir hayat sürersiniz” diye konuştu.

Başkan Bağlı, emekli olan tüm personele başta devlete, millete ve Sosyal Güvenlik Kurumuna verdikleri hizmetlerden dolayı şükranlarını sunarak, personele plaket verdi.

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Naci Şahin Konferans Salonu’nda yapılan törene SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Yılmaz, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ömer Küçükevcilioğlu katıldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager