Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sosyal Güvenlik Uzmanları ve Akademisyenler Buluşması

14.11.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği (SGU) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) iş birliğinde düzenlenen “Sosyal Güvenlikte Son Eğilimler" konulu panele katıldı.

SGK Başkanı Bağlı sosyal güvenlik uzmanlarına yaptığı konuşmada Sosyal Güvenlik Kurumu uzmanlarını eski Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) uzmanları gibi kurumun hafızaları olduğunu belirtti. 

Uzmanlara eğitim seviyelerini yükseltmeleri için önerilerde bulunan Bağlı, "Arkadaşlar, mutlaka yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi yapın. Bunu bir ek görev olarak da düşünmeyin” dedi.

Aktüeryal dengeden tutun, mevzuatın hazırlanması ve araştırma geliştirme gibi birçok konuda sosyal güvenlik uzmanların önemli birer danışman olduklarını ifade eden Bağlı,  “21. Yüzyılın genel trendine baktığımızda artık hiyerarşinin, statülerin değil, hakikaten bilginin konuştuğu bir dönemdeyiz.  Dolayısıyla kim ne kadar biliyorsa o kadar yönetecektir, o kadar da hâkim olacaktır. Bu konuda en avantajlı kesim sosyal güvenliğe baktığımızda sizlersiniz” değerlendirmesinde bulundu. 

TOBB ETÜ Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Lütfi Aydin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Sezal, akademisyen ve sosyal güvenlik uzmanları katıldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager