Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı, “Sağlıkta Ortak Dil” Toplantısına Katıldı

01.10.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Sağlıkta Birlik Derneği’nin (SABİDER) düzenlediği “Sağlıkta Ortak Dil” eğitim toplantısında sağlık temsilcileriyle bir araya geldi.

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz kurumlarının üst düzey yöneticileri ile sektörde yer alan özel kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldığı toplantıda konuşan SGK Başkanı Bağlı, programın adının çok doğru seçilmiş olduğunu belirterek, ortak dil kullanımının önemini vurguladı.

Başkan Bağlı, Sosyal Güvenlik Kurumunun ara hizmet sunucusu değil hizmeti finanse edici bir geri ödeme kuruluşu olduğunu ifade ederek, "Bir hizmeti eğer kamu düzenliyorsa, finanse ediyorsa hangi birim tarafından sunulursa sunulsun, o hizmet bir kamu hizmetidir. Biz kamu hizmetini Sağlık Bakanlığı, İlaç Yazılımı ve SGK olarak düzenliyoruz" dedi.

Sağlık hizmet sunucularıyla, üniversitelerle, özel sağlık hizmet sunucularıyla, eczanelerle çalışma sürecinde temel probleme bakıldığında, anlatılan ile anlaşılanın farklı olması sorunuyla karşılaşıldığını söyleyen Bağlı, “Ortada bir yanlış varsa, hata varsa bunun temel nedenlerinden biri sık sık gündeme gelen, yargıya intikal eden konuların, ortak dilde uzlaşının kurulamamasından kaynaklanmaktadır” dedi.

“SGK İskandinav Ülkeleri ile Mukayese Edilmeyecek Bir GSS Paketine Sahip” 

Başkanı Bağlı, Sosyal Güvenlik Kurumunun, İskandinav Ülkeleri ile mukayese edilmeyecek bir GSS paketine sahip olduğunu dile getirerek, “Kapsamı, şuuru, derinliği, maliyet düşüklüğü itibari ile dünyada bu maliyette, bu çapta bir GSS hizmeti sunan ikinci bir kamu sosyal güvenlik sistemi veya özel güvenlik sistemi yoktur” dedi.

Bağlı konuşmasının devamında, “İçinde bulunduğumuz mali durumla bu düzeyde bir sağlık hizmeti sunabilmemiz için bu hizmeti sunanlarla sık sık bir araya gelip uzlaşı içerisinde olmamız gerekir. Ortak bir dil kullandığımız zaman hem siz hem biz zamanımızdan tasarruf ederek, daha etkin bir hizmet sunabiliriz” ifadesinde bulundu.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager