Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı Siteler SGM’yi Ziyaret Etti

31.07.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun kapsamında yürütülen çalışmaları yakından izlemek için Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne Bağlı Siteler Sosyal Güvenlik Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette, yapılandırma çalışmaları hakkında İl Müdürü Tuncay Cevher’den bilgiler alan Başkan Bağlı, Kurum olarak yapılandırma faaliyetlerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi için ciddi bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Yapılandırma Kanunundan yaralanmak için müracaatta bulunan vatandaşlarla sohbet eden SGK Başkanı Bağlı, bu Kanunun vatandaşa çok büyük imkanlar sağladığını dile getirdi.

Başkan Bağlı, Kanunun aynı zamanda BAĞ-KUR kaydı olanların 2008 öncesi, 2008 - 2015 arası dondurdukları hizmetlerini tekrar ihya edebilme imkânlarına olanak sağlayacağını dile getirdi.

Yapılandırmaya başvuran vatandaşların peşin ödemeyi tercih ettiklerinde gecikme zammı ve gecikme cezasının, yani tahakkuk edilen borcun yüzde 90’ının silindiğini belirten Bağlı, “Sadece anapara ile gecikme zammı ve gecikme cezasının yüzde 10’unu ödüyorlar. Peşin ödemek istemiyorum dediklerinde, iki taksit yaptıklarında, gecikme zammı ve gecikme cezasının yüzde 50’si siliniyor, bu muazzam bir imkan” diye konuştu.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager