Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Bağlı, “Yapılandırma Ödemeleri 31 Ağustos’a Kadar Yapabilecek”

31.07.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, katıldığı 24 TV’nin canlı yayınında Yapılandırma Kanununa ilişkin hatırlatmalarda bulundu.

Başkan Bağlı canlı yayındaki konuşmasında, 7134 sayılı Yapılandırma Kanunun Mayıs ayı içerisinde yürürlüğe girdiğini belirterek, Haziran ayı içerisinde yapılandırmanın tanıtımını yapmaya başladıklarını hatırlattı.

Vatandaşların, sigortalıların, borçluların mutlaka yapılandırma için SGK’ya müracaat etmelerini isteyen Bağlı, “Şunun altını çizerek belirtmek istiyoruz. Şu an bir ödeme beklemiyoruz, bir tahsilat beklemiyoruz. 27 Ağustos’a kadar sadece bize müracaat etmeleri yeterli. Dilekçe verip, evrak sayısı ve tarihi aldıktan sonra biz yapılandırma takvimlerini yapılandırma çerçevesini belirleyeceğiz. Ödemeleri ise 31 Ağustos’a kadar yapabiliyorlar. Onun için bugün ‘Elimde para yok, nakit tamamlayamadım’ diye gelmemezlik etmesinler. Sadece gelip bize dilekçe vererek müracaat etsinler yeterli” dedi.

Başkan Bağlı,  ödemelerin 6, 9, 12 ve 18 taksit şeklinde yapılabileceğini vurgulayarak,  borcunu 6 taksit şeklinde yapılandıran kişilerin borçlarını ikişer ay aralıklarla 12 ayda ödeyeceğini söyledi.

Başkan Bağlı, borcunu peşin olarak ödemek isteyenlere ilişkin yaptığı açıklamada ise “31 Ağustos 2018’e kadar ben bunu nakit olarak peşin ödemek istiyorum diyorsa borcun anaparasını bir tarafa koyuyoruz. O güne kadar tahakkuk etmiş gecikme zammı ve gecikme cezasının yüzde 90’ını siliyoruz. Bugüne kadar hiçbir yapılandırmada olmayan bir imkân. Ben bir taksitle peşin ödemek istemiyorum ama iki taksit yapayım diyorsa o zaman gecikme zammı ve gecikme cezasının yüzde 50’sini siliyoruz” şeklinde konuştu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un önlerine koyduğu birinci performans hedefini büyük oranda yakaladıklarını dile getiren Bağlı, yapılandırma kapsamına giren bütün vatandaşların bu imkândan yararlanması için çok geniş çaplı bir bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager