Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

“Vatan Size Minnettardır” Konseri

16.03.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu Türk Halk Müziği Korosu "Şehitler Haftası" ve "Yaşlılara Saygı Haftası" çerçevesinde “Vatan Size Minnettardır” konserini düzenledi.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) işbirliğiyle Erdoğan Özen Konferans Salonu'nda  düzenlenen konserde TRT Ankara Radyo Sanatçısı Hasan Özel şefliğindeki SGK Korosu, haftaya özel repertuvarlarıyla Kurum personelinin karşısına çıktı. Personelin büyük beğenisini kazanan konserde dinleyiciler de Türk Bayrakları ile koroya eşlik etti.

Konserde konuşma yapan SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Çanakkale Zaferi’nin öneminin altını çizerek, “Mart 1915’te biz Türk’ün devam edeceğini, yok olmayacağını tüm dünyaya gösterdik. Dünya tarihini değiştirdik biz 1915 Mart’ta” dedi.

Çanakkale şehitlerinin ölmediğini ve Türkiye’nin her zor zamanında yerin altındakiler olarak dualarıyla bizlerin arkasında olduğunu dile getiren Başkan Bağlı, onların emanetine ihanet etmememiz gerektiğini ifade etti.

Sosyal Güvenlik Kurumunun gazi ve şehit yakınlarının her zaman yanlarında olduğunu vurgulayan Bağlı, “Gaziler bizim gözbebeğimizdir. Şehit yakınları bizim en fazla müsaadeye mazhar ettiğimiz kesimdir. Bu bizim en temel görevimizdir” diye konuştu.

SGK Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ise, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başta Şef Hasan Özel olmak üzere tüm koroya ve saz sanatçılarını tebrik eden TÜED Genel Başkanı Ergün, “Bu anlamlı günde yüreklere hitap ettiniz ve bizleri duygulandırdınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz” dedi.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) ve Emniyet Mensupları Şehit Aileleri Derneği (TÜGŞAV) mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen konserin sonunda Kazım Ergün, Başkan Selim Bağlı’ya plaket taktim etti.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager