Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Filipinler Büyükelçisinden SGK’ya Ziyaret

21.02.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Filipinler Büyükelçisi Maria Rowene Mendoza Sanches ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Başkan Mehmet Selim Bağlı, ülkemizde uygulanan sosyal güvenlik sistemi ile ilgili bilgi almak üzere SGK’yı ziyaret eden heyete, Türkiye’de yabancılara uygulanan sosyal güvenlik uygulamaları hakkında bilgi verdi.

Büyükelçi Mendoza Sanches de ülkemizde yaşayan Filipinlilerin sosyal güvenlik hakları ile ilgili Başkan Bağlı’ya bazı taleplerde bulundu.

Başkan Bağlı ziyaretteki konuşmasında, “Filipinler, her ne kadar coğrafya olarak uzak olsa da, küreselleşmeyle birlikte artık coğrafi uzaklık çok fazla bir anlam ifade etmiyor. Bu nedenle Filipinler de bizim için dost ve kardeş ülkedir” dedi. 

Yabancı çalışma izinlerinden anlaşıldığı kadarıyla artık ciddi bir Filipinli nüfusunun Türkiye’de bulunduğuna dikkat çeken Bağlı, Filipinler’in Sosyal Güvenlik Kurumunun önemli bir partneri haline geldiğini ifade etti. 

Türkiye’de çalışan Filipinli vatandaşların hak ve hukukunu koruma amacıyla onları sosyal güvenlik sistemine dahil etmeye çalıştıklarını dile getiren Bağlı, sağlıklı diyalog ve ikili ilişkiler dahilinde Filipinlilerin karşılaştığı sorunları aşacaklarını vurguladı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager