Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Karabük Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Açılışı Gerçekleştirildi

19.02.2018

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlükleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı’nın katıldığı törenle açıldı.

Törende yaptığı konuşmada Türkiye olarak çok önemli günlerden geçtiklerini ve tarihi süreçleri yaşadıklarını belirten Sarıeroğlu, buna rağmen başarı hikayeleri yazdıklarını ve hizmetleri arttırarak devam ettiklerini söyledi.

Taşeron işçilerin kadroya alınma konusuna değinen ve ayrıntılarını belirten Bakan Sarıeroğlu, "Biz bir çılgınlık yaptık. Bu bir çılgınlık. Bugüne kadar AK Parti iktidarları döneminde ortaya koyduğumuz iddialarımız vardı. Personel yönetimiyle ilgili olarak. Şu anda kamuda 100 bin kadrolu işçi sayımız var. Bizim yaptığımız düzenlemeyle başvuru yapmış, incelemesi tamamlanmış en son aldığım rakam 715 bini geçmiş durumda. Bu gerçekten bir çılgınlık ve devrim niteliğinde bir düzenlemedir. Birileri çok rahatsız oldu bu düzenlemeyi yaptığımızdan. Sürekli olarak algılarla bilgi kirliliği yapıyorlar. Hiçbir kriter koymadık. Direkt, tertemiz kadrolu işçi yapıyoruz." diye konuştu.

İşsizlik oranlarının düştüğünü ve yapılan çalışmalarla daha da düşüreceklerini vurgulayan Sarıeroğlu, meslek edindirme konusunda da imkanlar sağladıklarını aktardı.

Sarıeroğlu, boş işlerle uğraşacak zamanlarının olmadığını kaydederek, "İlk defa bu sene esnafımız gençleri işe aldıklarında 18-25 yaş arası, bir ay maaşını, primini, vergisini biz ödeyeceğiz" dedi.

"Özellikle savunma sanayimizi arttırmamız lazım"

Geleceğin mesleği olan bilişim konusunda gençlere çağrıda bulunan Bakan Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

"Görüyorsunuz nasıl bir mücadele içindeyiz Afrin'de. Kendi insansız hava araçlarımız olmasaydı, kendi silahlı insansız hava araçlarımız olmasaydı, Atak helikopterlerimiz olmasaydı, Makine Kimya'da kardeşlerimiz kendi mühimmatlarımızı üretiyor olmasaydı bu süreçte bu operasyonu sürdürmemiz ve başarı elde etmemiz mümkün değildi. Şu anda bu konuda seferberlik içinde olmamız lazım. Kamuda çalışma gibi hedef belirlemiş genç kardeşlerimize de buradan sesleniyorum. Herkes kamuda çalışmak istiyor. Şu an Türkiye topyekün mücadele veriyor. Bizim tüm fabrika ve tüm iş yerlerimizde gençlerin enerjisine kadınlarımızın sinerjisine ihtiyacımız var. Mühendis, her alanda çalışacak, muhasebe, insan kaynaklarında, işçi olarak her alanda çalışacak gençlerimize, vatandaşlarımızın iş gücüne ihtiyacımız var. Eğer bu algıyı yıkabilirsek, bir mesleksizlik sorununu, bir de iş beğenmeme sorununu yıkabilirsek... Cumhurbaşkanımızın hep söylediği yerli ve milli olmayla ilgili, bizim çok daha fazla yerli ve milli üretim alanlarımızı, ürünlerimizi, özellikle savunma sanayimizi arttırmamız lazım. Bunun da bir seferberlik olduğunu düşünüyorum."

Sarıeroğlu, ilk defa bir il müdürlüğüne farklı isim vereceklerini belirterek, bugün açtıkları Karabük Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü binasına, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Karabüklü Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar'ın isminin verileceğini bildirdi.

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ise Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının Karabük halkına hayırlı olmasını dileyerek, Sosyal Güvenlik Kurumu olarak gerçekleştirdikleri kaliteli hizmetlerin devam edeceğini dile getirdi.

Eski TBMM Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de konuşmasında Karabük'e yapılan yatırımları örneklerle anlattı.

Daha sonra hizmet binalarının açılış kurdelesi, Bakan Sarıeroğlu, SGK Başkanı Bağlı, Karabük Valisi Kemal Çeber, Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal ile diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Açılışın ardından Sarıeroğlu, hizmet binasını inceleyerek, çalışanlarla sohbet etti.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager