Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Elazığ İl Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Temel Atma Töreni

12.01.2018

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü yeni hizmet binasının temel atma törenine katılmak üzere Elazığ’a gitti.

Elazığ’da bir takım temaslarda bulunan Bakan Yardımcısı Yegin ve Başkan Bağlı, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından temel atma törenine katılan Yegin, burada yaptığı konuşmada Bakanlık olarak istihdamı artırmaya ve meslek edindirmeye yönelik çok yoğun bir faaliyet dönemi içerisinde bulunduklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın zamanda açıkladığı, “Bir Senden, Bir Benden İstihdam Teşvik Uygulaması” kadınların çalışma hayatında yer almasına yönelik projeler, çalışan kadınlara kreş yardımı ve engellilerin kendi iş yerlerini kurabilmeleri için verilen hibe destekleri gibi uygulamaların hayata geçirildiğini aktaran Yegin, şöyle devam etti:

“Çok yakın bir zamanda Türkiye'nin önemli gündemlerinden birisi olan taşeron yasasında belli bir noktaya geldik. Yaklaşık 1 milyon çalışanı ilgilendiren bir düzenlemeyle kamuoyunda taşeron olarak bilinen çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetlerin, sıkıntıların hepsini bertaraf edeceğimiz yeni bir döneme doğru geçiyoruz. Asgari ücret çalışmaları da yılsonunda tamamlandı.”

Yegin, tüm olumlu gelişmelere rağmen milletin bundan daha iyisine layık olduğunu ve kademe kademe yapılacak iyileştirmelerle milletin refah seviyesini daha da yükselteceklerini dile getirdi.

Mevcut iktidarın imkanları kısıtlı olanları destekleyen, milleti önemseyen, onlar için gayret eden bir yönetim anlayışı içerisinde olduğuna işaret eden Yegin, şunları kaydetti:

"Eskiden herkesin gidebileceği hastanelerin sınırsal bir ayrıma tutulduğu, ilaca ihtiyacı olanın o ilaca erişimle ilgili dahi sınırsal muameleye tabi tutulduğu bir dönemden bugün herkesin bütün sağlık hizmetlerine ayrım olmaksızın erişebildiği bir döneme geçtik. Bunda hükümetimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın anlayışının temel yaklaşım olduğunu belirtmek gerek. Çünkü 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı bu yönetimin en temel şiarıdır."

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın okuduğu dualarla yeni hizmet binasının temeli atıldı.

Törene, Bakan Yardımcısı Yegin ve SGK Başkanı Bağlı’nın yanı sıra Vali Çetin Oktay Kaldırım, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül ile bazı kurumlarla sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager