Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK’da ‘Emeğe Vefa’ Programı Düzenlendi

06.12.2017

Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Kurum personeli olup son iki yıl içinde emekli olanlar için ‘Emeğe Vefa’ programı düzenlendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, SGK Yönetim Kurulu Üyeleri ve üst düzey yöneticilerinin katılımı ile düzenlenen programda emekli olanlara plaketleri takdim edildi.

Programın açılışında konuşan SGK Başkanı Bağlı, bugüne kadar Kurumun çalışanı olan ama bundan sonra kendisine hizmet ile yükümlü olacakları emekli ve emekli adaylarının Sosyal Güvenlik Kurumunun büyük ailesinin üyeleri olmaya devam edeceklerini ifade etti.

Sosyal güvenliğin olmazsa olmazlarından birisinin de emeklilere iyi hizmet vermek olduğunun altını çizen Başkan Bağlı, “Sosyal devletin gereği olarak emeklilerin daha iyi şartlarda hizmet almasını ve emeklilerimizi sosyal güvenlik şemsiyesi altında kalmasını sağlamak en büyük amacımızdır” dedi.

Başkan Bağlı, Türkiye’nin Sanayi İnkılabını tam yaşamayan bir ülke olmasına rağmen baştan beri emeklilik hizmetlerini sağlam usul ve esaslara bağlamış bir ülke olduğunu söyleyerek, emekli olan personele bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ise konuşmasında emekliliğin kutsal bir hak olduğunu vurguladı.

Konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır” sözüyle devam eden Ergün, emekli olan personele tavsiyelerde bulundu. Ergün, emekli olan personel için yeni bir hayatın başladığını ifade ederek,  “Emeklilik demek bir köşeye çekilmek demek değildir” diye konuştu.

Stratejik Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanı Murat Aslan ise, son iki yıl içinde emekli olan personele teşekkür etmek amacıyla bu programı düzenlediklerini dile getirdi. Emekli olan personele bugüne kadar gösterdikleri özverili çalışmalar için teşekkür eden Aslan, kendilerine yeni hayatlarında başarılar diledi.

Konuşmaların ardından personele plaketleri takdim edildi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager