Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezleri Değerlendirme Toplantısı

05.12.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Sosyal Güvenlik İl Müdürlükleriyle video konferans şeklinde yapılan toplantıda Sağlık SGM’leri değerlendirdi.

SGK Başkanı Bağlı toplantının açılış konuşmasında yaptığı konuşmada, eski Bakan Mehmet Müezzinoğlu döneminde iki hafta bir SGK ve İŞKUR il müdürleriyle bir araya geldiklerinin hatırlamasında bulunarak, bütçenin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlığında toplantıların ayda bir olmak üzere tekrar yapılacağını ifade etti.

Sağlık sosyal güvenlik merkezlerinin kendileri için stratejik önem arz ettiğini dile getiren Başkan Bağlı, global bütçe dışında tüm sağlık harcamalarının Sağlık sosyal güvenlik merkezlerinden yürütüldüğüne dikkat çekti. 

Başkan Bağlı, il müdürlerine sağlık sosyal güvenlik merkezlerine gerekli önemin gösterilmesini isteyerek, “Biz sigortacılık hizmetleri yapıyoruz, ama Genel Sağlık Sigortası (GSS)’ndan kaynaklanan problemler ve sağlık sosyal güvenlik merkezlerindeki ödemelerin mutlaka il müdürlerimizin takibinde olması lazım. Normlar merkezde düzenlenir. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT)’ni biz burada düzenliyoruz, ama bunun nihayet uygulandığı birim sağlık sosyal güvenlik merkezlerimizdir. Uygulamada birliğin sağlanması tamamen bu birimlerin etkin ve verimli çalışmasına bağlıdır” şeklinde konuştu. 

Toplantının ikinci bölümünde Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Mustafa Özderyol başkanlığında sağlık sosyal güvenlik merkezlerinin genel sorunları ele alındı.

Genel Müdür Özderyol bu toplantının sorunların tanımlanmasında yararlığı olacağını dile getirerek, toplantıların sürekli hale getirmek istediklerini söyledi. 

Toplantıya ayrıca GSS Genel Müdür Yardımcısı Vekili Uzman Dr. Elif Hilal Vural, Mevzuat Takip Daire Başkanı Ertan Yığman, İlaç Daire Başkanı Dr. Dilek Yılmaz, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Refik Altun, Sağlıkta Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Dr. Mümine Nurdan Doğukan, Sözleşme ve Uygulama Daire Başkanı Dr. Neşe Kalaycıoğlu Akalın,  MEDULA ve Bilişim Uygulamaları Daire Başkanı Dr. Halil Akçe, Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Zehra Eryılmaz, Tıbbi Cihaz Daire Başkanı Mehmet Akif Erdem, Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı Sait Sağ katıldı.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager