Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK’da “Büyükelçilikler Sosyal Güvenlik Konferansı” Yapıldı

28.11.2017

Büyükelçiliklerin Sosyal Güvenlik Yükümlükleri ve Yabancılar için Genel Sağlık Sigortası Konulu Konferans Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) Başkanlık Binası Erdoğan Özen Konferans Salonunda gerçekleşti.

SGK Strateji Geliştirme AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı’nın koordinatörlüğünde gerçekleşen konferansta, ülkemizdeki SGK uygulamalarıyla ilgili olarak Büyükelçi ve Büyükelçilik çalışanlarına sunumlar yapıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, küreselleşmeyle birlikte dünyanın küresel bir köy haline geldiğini ifade ederek, bir ülkede meydana gelen iyi ya da kötü uygulamalardan dünyanın tamamının anından haberdar olabileceğini söyledi.

Başkan Bağlı, iyi uygulamalar bir diğer ülkedeki uygulamaları da etkilemekte ve bunun sonucunda tüm dünyada yürürlüğe girebilecek ortak bir SGK Mevzuatının temelinin atılmakta olduğunu dile getirerek “Günümüz koşullarında ülkemize yerleşmiş yabancı uyruklu vatandaşlara iyi bir hizmet verebilmek için hızlı ve yerinde hizmet vermek çok önemlidir. Ülkedeki her kesimi mutlu etmenin yolu kaliteli ve iyi uygulamalardan geçer” dedi.

SGK olarak yurt dışından gelen yabancı ülke vatandaşlarına da iyi bir sosyal güvenlik hizmeti vermenin gerekliliğine vurgu yapan Başkan Bağlı, “Stratejik konumu itibariyle ülkemiz diğer bütün ülkelerle iletişim halindedir. Bu iletişim sonucunda ülkemizi pek çok yabancı ülke vatandaşı ziyaret etmektedir. Yabancı vatandaşın ülkemizdeki SGK uygulamalarından iyi bir şekilde yararlanması sağlayan en önemli faktör siyasi misyonlardır” diye konuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Mehmet Selim Bağlı, dünyaya iyi bir şekilde entegre olabilmek için sadece kendi vatandaşına değil, diğer ülke vatandaşlarına da iyi hizmet vermenin önemli olduğunu dile getirerek, bu tarz konferansların SGK ve Büyükelçi çalışanlarının çalışmalarına büyük katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager