Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

ASİAD Bu Yılki “En İyi Dijital Dönüşüm Sağlayan Kamu Kurumu” Ödülünü SGK’ya Verdi

13.10.2017

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (ASİAD) “Dijital Dönüşüm” temalı 3. Zirvesi gerçekleştirildi. Zirvede Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) “En İyi Dijital Dönüşüm Sağlayan Kamu Kurumu” ödülü verildi. 

Sosyal Güvenlik Kurumunun son yıllarda gerçekleştirdiği dijital dönüşüm uygulamaları sayesinde vatandaş memnuniyeti artarken işlemlerde de zaman ve maddi kazanç sağlandı. Bu değişimi göz önüne alan ASİAD bu yıl ki zirvede SGK’yı da ödüllendirdi. “En İyi Dijital Dönüşüm Sağlayan Kamu Kurumu” ödülünün sahibi olan SGK’nın son yıllarda gerçekleştirdiği dijital uygulamalardan bazıları şunlar;

İlaç işlemlerini tek bir uygulama üzerinden yürütebilmek amacıyla MEDULA Eczane, Doktor, Optik (e-Reçete) uygulaması geliştirildi.

Vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını kolaylaştıracak Sağlık Provizyon Aktivasyon Sistemi (SPAS) uygulaması getirildi.

Hastalık, iş kazası, doğum yapma, yol yardımı, tıbbi malzeme ödemeleri gibi konularda artık kurum içi vezneler kaldırılarak Mali Otomasyon Sistemi Projesi (MOSİP)  tahsilat sistemi üzerinden bankalarla anlaşmalı olarak yapılabilir hale getirildi.

Devlet memurlarının emeklilik işlemlerinin kolaylaştırılması ve kısaltılması ile ilgili “HİTAP Projesi” uygulamaya konuldu.

İşverenlerin sosyal güvenlik işlemlerini kolaylaştırıcı e-bildirge ile e-Borcu Yoktur uygulaması getirildi.

Vatandaşın sevk işleminden doğan yolluk ve gündelik ödemelerini daha hızlı ve kolay alabilmesi amacıyla e-Sevk projesi hazırlandı.

Sağlık hizmet sunucularının ilaç kullanım raporlarının elektronik ortamda kayda alınması amacıyla e-Rapor ve devam reçetesi uygulaması geliştirildi.

Sosyal güvenlik sistemini daha çağdaş standartlarda yürütülmesi amacıyla 1 Ekim tarihi itibariyle elektronik fatura e-Fatura uygulamasına geçti.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager