Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Başkan Dr. Mehmet Selim Bağlı’dan Mevsimlik Tarım İşçilerine Ziyaret

26.09.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi (KİDEP) kapsamında mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek SGK uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kayıt dışılığın yaygın olduğu tarım sektöründe mevsimlik tarım işçilerine yönelik yürütülen faaliyetler çerçevesinde Ankara’nın Polatlı ilçesinde çalışan tarım işçileriyle bir araya gelen Başkan Bağlı, tarım sektöründe çalışan işçilere sigortalı çalışmanın öneminden bahsetti.

SGK uygulamalarının işçilere sağladığı avantajlardan faydalanmaları için pek çok çalışma yaptıklarını dile getiren Bağlı, KİDEP ve benzeri projeler ile her kesimden vatandaşlarla bir araya geldiklerini ifade etti.

Her zaman tarım işçilerinin yanında olacağını dile getiren Başkan Bağlı, sigortalı olarak çalışmanın yediden yetmişe herkese fayda sağladığını söyledi.

Ziyarette sosyal güvenlik uzmanları da mevsimlik işçilere, sosyal güvenlik sistemi, hangi kapsamda ve nasıl sigortalı olabilecekleri, EK-5 sigortalılık, genel sağlık sigortası hükümleri ile sosyal güvenlik hak ve yükümlülükleri gibi konularda bilgi verdi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager