Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK’da Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Resepsiyonu Yapıldı

23.05.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlık Binasında Çalışma Hayatında Milli Seferberlik konulu resepsiyon düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ve SGK Yöneticilerinin katıldığı resepsiyonda, çalışma hayatında en çok istihdam sağlayan firmalar ile kurum içi sosyal faaliyetlerinde dereceye giren personele ödülleri verildi.

Resepsiyonda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Yegin, SGK uygulamalarının ve reformlarının dünya çapında hayret ve gıptayla bakılacak seviyede olduğunu dile getirdi. Yegin, 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' ideolojisini hayatın her alanına yerleştirerek hareket etmeyi temel prensip haline getirmek gerektiğini söyleyerek,  SGK’nın da bu anlayışla adil, yerinde ve kaliteli bir hizmet anlayışı yürüttüğünü belirtti.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Yardımcısı Yegin, "İstihdam bizim için en önemli konulardan biridir” dedi.

SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, temel amaçlarının sosyal güvenlik bilinci oluşturmak, farkındalığı artırmak ve vatandaşa en iyi hizmeti sunmak olduğunu belirterek, istihdamın ve kayıt dışı ile mücadelenin kendileri için çok önem arz eden konular olduğunu vurguladı. TÜİK Yaşam ve Memnuniyet Araştırması anketinde vatandaşın SGK çalışmalarından duyduğu memnuniyetinin yüzde 9,2 puan artmasının kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu söyleyen Bağlı, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi kapsamında 81 ili dolaşarak projeyle ilgili olarak, gerekli tüm çalışmaları yerinde yaptıklarını dile getirdi. SGK için işçi ve işverenlerin çok önemli iki unsur olduğunu ifade eden Bağlı, “İş kazlarını sıfıra indirmek ve milli istihdamı artırmak için büyük bir gayretle ve çabayla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

En çok istihdam sağlayan firma Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi oldu

Konuşmaların ardından, 2016 yılında en çok engelli ve kadın istihdam eden firmalar ile genel olarak en çok istihdam sağlayan ve en çok sigorta primi ödeyen firmalara plaket takdim edildi.

Engelli istihdamı kategorisinde, birinciliği Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi, ikinciliği Bi̇m Bi̇rleşi̇k Mağazalar Anoni̇m Şi̇rketi̇, üçüncülüğü de Migros Ticaret Anonim Şirketi aldı.

Kadın istihdamı kategorisinde de birinciliği Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi, ikinciliği LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi, üçüncülüğü de Bi̇m Bi̇rleşi̇k Mağazalar Anoni̇m Şi̇rketi̇ aldı.

Genel İstihdam kategorisinde de Yeni Mağazacılık Anonim Şirketi birinci, Bi̇m Bi̇rleşi̇k Mağazalar Anoni̇m Şi̇rketi̇ ikinci, LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri de üçüncü oldu.

Geçen yıl en çok sigorta primi ödeyen firmalar kategorisinde ise Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı birinci, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ikinci, İGA Havalimanları İnşaat Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi üçüncü oldu.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi kapsamında 2017 yılı şubat, mart, nisan verilerine göre istihdamını en çok arttıran firmalar kategorisinde ise İGA Havalimanları İnşaat Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi ve TSGI Mühendislik İnşaat Limited Şirketi ödül alan firmalar oldu.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik konulu fotoğraf yarışmasında ödüllü fotoğrafların sahipleri ise sırasıyla 1. Mardin İl Müdürlüğünden Faruk Evis, 2. Giresun İl Müdürlüğünden Sezgin Öztürk, 3. Adana İl Müdürlüğünden Hacı Mustafa Yılmaz oldu.

Resepsiyonda ayrıca, SGK Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Futbol Turnuvasında şampiyon olan Destek Hizmetleri Spor Takımının kupası ve futbolcuların madalyaları ile Tenis Turnuvasında şampiyon olan Şuayyip Çelen, Nurdan Pazarlı ve Cüneyt Süleymanoğlu’nun kupaları verildi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager