Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Global Bütçe Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

11.05.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve üniversite hastaneleri arasında Global Bütçe Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Üniversite rektörleri ile imzalanan protokol sonrasındaki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda konuşan SGK Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, her üniversite ile ayrı ayrı global bütçe anlaşması yaptıklarını hatırlatarak, üniversitelerle Global Bütçe anlaşmasını imzalarken üniversitelerin kendi rollerine göre hizmet yapmasını ve nitelik odaklı hizmetlere yönelmesini hedeflediklerini ifade etti.

Başkan Bağlı, üniversitelerin standartlarını yükselterek, kapasitelerini artırarak hizmet vermesi için SGK olarak ellerinden gelen her türlü şeyi yapmaya hazır olduklarını söyleyerek, toplantıya katılan tüm rektörlere teşekkür etti.

Toplantıya başkanlık eden Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Orhan Koç ise global bütçe ile aile hekimi ya da sağlık ocağının yapabileceği tedavilerin üniversite hastanelerine gitmeden tedavi edilmesinin yolunu öncelediklerini söyleyen Koç, global bütçelerin de bu hedeflere göre hesaplandığını dile getirdi.

Bir hastanın tedavi olmak için sağlık alanının dışına çıkmaması gerektiğinin altını çizen Koç, “Bir hasta tedavi olmak için sağlık bölgesinin dışına çıkıyorsa bizim sigortacı olarak bunun hesabını hasta adına sormamız lazım. Bu hasta niçin il dışına çıkıyor? Üniversitede yetersizlik varsa neden var? Bunu takip etmemiz lazım” dedi.

Başkan Yardımcısı Koç’un konuşmasının ardından rektörlerin konu ile ilgili görüşleri dinlendi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager