Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Çalıştayı

04.04.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) ve Sağlık Bilişim ve Teknoloji Derneği işbirliği ile “Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Çalıştayı” düzenlendi.

Çalıştayda konuşan SGK Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Orhan Koç, sağlık sektöründe teknolojiyi etkin kullanımın önemine dikkat çekerek, veriyi kaynağından doğrudan alabilmenin, sonuçların doğruluğu açısından önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Yardımcısı Koç, uzun dönem Sağlık Bakanlığı'nda görev yaptığını, bu nedenle sektörün problemlerine hakim olduğunu söyledi.

Geçmişte sağlık personelinin teknolojiyle yakın bir ilişki içinde olmadığını belirten Koç, şu anda ise bu konuda ciddi aşama kaydedildiğini ifade etti.

"Hastane yazılımlarında doğru, hızlı ve etkin veri girmeyi sağlamalıyız" diyen Koç, bilgi sistemlerine girilen verilere ikinci bir işleme gerek olmadan tek elden, kolay ulaşabilmeyi hedeflediklerini belirtti.

Teknolojiyi doğru kullanarak sağlık sektöründe daha verimli sonuçlar elde edilebileceğini vurgulayan Koç, "En önemli ihtiyacımız veriyi kaynağından direkt çekebilmek. Bunu yapabilirsek uygulanabilirliği ve sonuçların doğruluğu açısından önemli bir şey başarmış oluruz" ifadesini kullandı.

Çalıştayda, SGK Hizmet Sunumu Genel Müdürü Lütfi Aydın, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Mahir Ülgü, ve SADEFE Yönetim Kurulu Üyesi Engin Uçar da birer konuşma yaparak, sağlık sektöründe teknolojinin ve özellikle bilgi yönetim sistemlerinin önemine dikkat çekti.

Çalıştaya SGK’dan Destek Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Sülbü, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdür Yardımcısı Alper Süzen ve Sağlık Yazılımları Daire Başkanı Nezire Özlem Ergün de katıldı.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager