Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı, TGRT HABER’de

15.03.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, TGRT Haber canlı yayınında 1 Nisan’da yürürlüğe girecek GSS değişikliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı, TBMM tarafından kabul edildikten sonra, Cumhurbaşkanı tarafından da onaylandığını belirterek, “8 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Kanunun 1 Nisan itibariyle yürürlüğe giriyor” dedi. 

Genel Sağlık Sigortası’nın eski sisteminde dörtlü bir kademelendirme söz konusu olduğundan primlerde bir karışıklık söz konusu olduğunu dile getiren Başkan Bağlı, “Prim oranı yüksek olduğu için gelir testi de zorunlu olduğu için yaklaşık 6,5 milyon vatandaşımızın birikmişti. Borcu olanların Genel Sağlık Sigortası kapsamında olmalarına rağmen sağlık hizmetinden yararlanamadıklarını gördük. Onun için sistemi yeniden revize etme ihtiyacı ortaya çıktı” dedi. 

Yeni sistem birlikte vatandaşların 53 lira 33 kuruş ödemek şartıyla Genel Sağlık Sigortası’nın bütün imkanlarından yararlanma hakkına sahip olacağını vurgulayan Bağlı, eski GSS borçlarının 53 lira üzerinden yeniden düzenleneceğini ifade etti.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager