Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlaması Yapıldı

14.03.2017

Sosyal Güvenlik Kurumunda 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama etkinliği düzenlendi. 

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğünde görev yapan hekim idareci ve kamu kurumlarından sağlık çalışanlarının katıldığı etkinlikte konuşan SGK Başkan Yardımcısı Orhan Koç, tarihten bu yana sağlık ordusunda görev yapan hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının topluma her zaman rehberlik eden kişiler olduğunu söyledi.

Hekimlerin hayatın her döneminde örnek model olduğuna vurgu yapan Başkan Yardımcısı Koç, “Hekimler ve sağlık çalışanları camiası çok özverili bir camiadır. Çoluğundan, çocuğundan, ailesi ve akrabalarından esirgediği zamanı hep hizmet vermiş olduğu bireylere yöneltmiştir. Hayatın her boyutunu bir başkasına adanmış hayatlar olarak yaşamıştır. Sadece kendi vatandaşları için değil dünyadaki tüm masum ve sağlığa ihtiyaçları olan bireylere karşı bunu vermiştir” dedi.

Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında afetlerde veya acil durumlarda sağlık çalışanlarının tüm bileşenleriyle hazır olduğuna dikkat çeken başkan yardımcısı koç, “Bugün yaşadığımız coğrafyada etrafımız savaşlarla, gözyaşıyla ve kanla sulanırken, vahşice cinayetler işlenirken Suriye’deki kardeşlerimize kucak açan Türkiye’de en fazla fedakarlık yapan yine sağlık ordusudur” diye konuştu. 

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Gazi Alataş da, 14 Mart’ın için önemli bir gün olduğunu dile getirerek tüm sağlık çalışanlarını Tıp Bayramını kutladı. 

Genel müdürlük olarak büyük bir dönüşümün içinde yer aldıklarını ifade eden genel Müdür Alataş,   “Hala bu dönüşümü yaşıyoruz. Kardeşlik hukuku içinde çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah bir dahaki 14 Mart Tıp Bayramı kutlamasında daha sağlıkta iyi seviyelere geliriz” şeklinde konuştu. 
Konuşmaların ardından Şinasi Çilden, Şebnem Orhan ve Selçuk Bilen’den oluşan koro katılımcılara Oda Müziği Konseri müzikleri çaldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager