Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Uluslararası Katılımlı Diyabet Yönetimi Sempozyumu

16.02.2017

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) ve Kritik Bakım Derneği tarafından “Uluslararası Katılımlı Diyabet Yönetimi Sempozyumu” düzenlendi.

“Diyabetik Ayak” temasıyla düzenlenen toplantıya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Opr. Dr. Orhan Koç, SGK GSS Genel Müdürü Gazi Alataş, SADEFE Yönetim Kurulu Üyeleri, çok sayıda doktor, akademisyen ve hasta katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Orhan Koç, Sosyal Güvenlik Kurumu olarak 2017 yılında birkaç başlığı öne aldıklarını belirterek, bu başlıklardan bir tanesinin de diyabet olduğunu dile getirdi.

Bu toplantının çıktılarının sağlıktaki hizmetlerin kalitesi ve verimliliğini artırmaya yönelik bir vesile olacağının altını çizen Başkan Yardımcısı Koç, toplantı ile ayrıca diyabet ile ilgili cerrahi prosedürlerinin de gözden geçirileceğini ifade etti.

Gazi Alataş ise yaptığı konuşmada, diyabetin en önemli sağlık sorunlarından biri olduğunu vurguladı. Diyabetle ilgili uygulamalarda bir takım sorunların olduğunu bildiklerini söyleyen Alataş, “Sempozyum sonucunun bir an önce bize ulaşmasını ve bizim de bu sonuçları bir an önce uygulamaya koymamızı umuyorum” dedi.

SADEFE Genel Sekreteri Mine Tuncel de Federasyon hakkında bilgi vererek, sağlığın geliştirilmesi ile ilgili olduğu için diyabet ve benzeri hastalıkların sağlığın sürdürülebilirliğinin garantisi olduğunu ifade etti. Bu sebeple diyabeti Federasyon olarak çok önemsediklerini belirten Tuncel, “Yetişkin insanlarda sağlıkla ilgili farkındalık oluşturmak zor bir süreçtir. Bu nedenle bu toplantıların çok sık yapılması gerekli” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Diyabet Yönetimi, Diyabette Yaklaşım, Tip 1 Diyabet, Diyabetik Ayak Oturumu ve Sonuçlandırma Toplantısı başlıkları ile konusunda uzman doktorların bilgi verdiği oturumlar gerçekleştirildi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager