Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Heyeti Trabzon’da

10.02.2017

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Orhan Koç ile beraberindeki heyet Trabzon’da bir dizi temaslarda bulundu.

Program kapsamında ilk olarak Trabzon Sosyal İl Müdürlüğünü ziyaret eden heyet, İl Müdürlüğü çalışanları ile toplantıda bir araya geldi. Toplantıda konuşan Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan iyileşen fiziksel çalışma koşullarının yanında güler yüzlü hizmetin vatandaş memnuniyetinde çok önemli etkisi olduğunu belirtti.

Kayıt dışı istihdam ile mücadele çalışmalarına da değinen Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan, bu konuda sosyal güvenlik denetmenlerinin çok etkin çalışması gerektiğini söyledi. Prim teşviklerinin de kayıtdışı istihdamla mücadelede önemli bir faktör olduğunu ifade eden Yıldırımhan, teşviklerle ilgili bilgilendirmelerin düzenli olarak yapılmasında büyük  yarar olduğunu  belirtti.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında başlatılan ziyaretlerin devem edeceğini de söyleyen Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan, devletin her konuda olduğu gibi çalışma hayatında da vatandaşının yanında olduğunu kaydetti.

Kurum Başkan Yardımcısı Orhan Koç ise eczaneler, medikalciler, sağlık hizmet sunucuları, sağlık il müdürlükleri gibi paydaşlarla bilgilendirme toplantıları ve ziyaretler gerçekleştirilerek sürekli olarak diyalog halinde olunması gerektiğini ifade etti.

Çalışanlarla yapılan toplantının ardından yerel basın temsilcileriyle bir araya gelen Yıldırımhan ve beraberindeki heyet Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programıyla işverenler ve iş arayanların bir araya getirilerek istihdamın artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Bu program çerçevesinde İŞ-KUR ve Sosyal Güvenlik Kurumunun koordineli bir şekilde çalışacağının altını çizen Yıldırımhan, bu kapsamda 60 ilin ziyaretinin tamamlandığını ve hedeflerinin ise 81 ili tamamlamak olduğunu ifade etti.

Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan konuşmanın devamında Türkiye genelinde yaşanan işsizliğin bir nedeninin de iş beğenmezlik olduğunu belirterek Trabzon’da İŞ-KUR’a yapılacak 1000 müracaata cevap verme yeterliliği olduğunu belirterek buna rağmen iş beğenmelik nedeniyle pozisyonların boş kalabildiğini belirtti.

Türkiye’nin önemli sorunlarından birinin de kayıtdışı istihdam olduğuna ifade eden Yıldırımhan hazırlanan teşvik paketinin istihdamı artırmada ciddi katkı sağlayacağını ifade etti.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Orhan Koç ise kurum iş ve işlemlerinde yaşanan bürokratik zorlukların aşıldığını belirterek özellikle iadeli cihaz kapsamındaki malzemelerin temininde vatandaşların faturalarını kuruma getirip ödedikleri ücreti geri almaları yerine malzemelerin doğrudan temin edilebilmesini sağlayarak vatandaşların ödemelerini geri almada yaşadıkları gecikmelerden kurtarıldığını belirtti.

Heyet katılan basın mensuplarına teşekkür ederek Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı’nın ülkemize hayırlı olmasını diledi.

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager