Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı Üçüncü Toplantısı

08.02.2017

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) il müdürleri ile toplantı yaptı. 

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, SGK Başkanlığında üçüncüsü yapılan toplantıda 81 il müdüründen video konferans yöntemiyle bilgi aldı.

Afyonkarahisar, Ağrı, İzmir, Kırklareli ve Erzurum ile bağlantı kuran Bakan Müezzinoğlu, il müdürlerine sosyal güvenlik, işsizlik oranları, işbaşı eğitim programı ve Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yapılan ziyaretlere ilişkin sorular yöneltti.

Bakan Müezzinoğlu, program kapsamında yurt genelinde işverenlere, emeklilere, sigortalı olarak çalışanlara, işsizlere, gazi, şehit yakınları ve engelli vatandaşlara yapılan ziyaretler sonucunda çok sayıda kişiye ulaştıklarını vurguladı. 

Ziyaretlerin sorunların çözümü açısından önemli olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu,  karşılaşılan sorunların gözlemlenmesi, kurumsal olarak alınacak tedbirler ve çözüm önerileri üretilmesinde sahada yapılan çalışmaların etkili olacağına inandığını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, her 15 günde bir çarşamba günleri video konferans yöntemiyle toplantı yapmaya devam edeceklerini açıkladı.  

Programa, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin, Bakanlık Müsteşarı Ahmet Erdem, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı ve Bakanlık bürokratları katıldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager