Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

SGK Başkanı Bağlı, Gazi ve Şehit Yakınlarıyla Bir Araya Geldi

07.02.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, SGK’da göreve başlayan gazi ve şehit yakınlarıyla yemekte bir araya geldi. 
SGK Başkanı Bağlı yaptığı konuşmada, gazi ve şehit yakınlarının kamu kurum ve kuruluşların namusuna tebliğ edilmiş emanetler olduğunu ve SGK olarak bu konuya büyük bir önem verdiklerini söyledi.


Başkan Bağlı şehitler için, “Hakikat şu, Kur’an-ı Kerim bize onların ölmediğini söylüyor. Her an bizimle beraberler, bizi görüyorlar, ne yapıp ettiğimizi biliyorlar. Dolayısıyla bir kere bir şehit yakınına da yaraşan sürekli o kişinin gözetimi altında olduğunu unutmaması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti devleti, milleti, bayrağı, ezanı için kolunu, bacağını, gözünü kaybetmiş, kalıcı bir rahatsızlığı olmuş gaziler de onun vakarını ve gururunu sürekli üzerinde taşıması gerekir” ifadelerini kullandı.


Gazilere ve şehit yakınlarına hizmet vermenin büyük bir onur olduğuna dile getiren Bağlı, konuşmasına devamında şöyle konuştu: 
“Ben ziyaretine gittiğim şehit yakınlarının emeklilik maaşlarını kendim götürmeye gayret ediyorum. Maaşları postaya vermek istemiyorum.  Şuna ana kadar yüze yakın aileye gittik. Aileler içinde her mezhepten, her bölgeden her etnik kökenden insanlar vardı. Aile yaşantılarına bakıyorsun, geçmişini dinliyorsun ve sonunda şu kanaate varıyorsun evet bu insan şehit olmayı hak etmiş. Ancak bu insan şehit olurdu zaten. 


Bakan Müezzinoğlu’nun da bugün aralarında olmak istediğini ama Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıya katıldığını ifade eden Başkan Bağlı, “Onun da mesajı şu şekildeydi. Her zaman emirlerinde olduklarımı,  onların yanlarında olduğumu bilsinler. Beni bir ağabey, bir kardeş olarak bilsinler” şeklindeki Bakan Müezzinoğlu’nun gazi ve şehit yakınlarına mesajlarını iletti.


Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu ise “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve aynı hassasiyeti gösteren Kurum Başkanımızın şehit ve gazilerimize yakınlarına gerekli ihtimamın gösterilmesi konusunda gerekli talimatı aldık. Bu talimatın ötesinde bizim de vicdani, milli ve insani sorumluluğumuzdur”  diyerek gazi ve şehit yakınlarına görevlerinde başarılar diledi.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager