Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Acil Sağlık Hizmetleri Çalıştayı

06.01.2017

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Sağlık Bakanlığı tarafından Üsküdar Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde "Acil Sağlık Hizmetleri Çalıştayı" düzenlendi. 

SGK Başkan Yardımcısı Op. Dr. Orhan Koç yaptığı konuşmada Acil Sağlık Hizmetleri Çalıştayı ile  özellikle acil sağlık hizmetlerinin hizmet kalitesinin arttırılmasını ve bu hizmetlere erişimle ilgili aksaklıkların giderilmesini hedeflediklerini söyledi. 

“Bu Yıl Eksiklikleri Gidermeye Çalışacağız”

Sağlığın ötelenmeden, zamanında, doğru ve etkin verilmesi gereken bir hizmet olduğunu vurgulayan Koç, "Bu yıl bu tür toplantılarla eksiklerimizi gidermeye, kalitemizi arttırmaya yönelik ince detay çalışmalar yapacağız. Başarılmış hedeflerimiz var ama daha henüz alacağımız çok da yol var. Bugün bütün paydaşlar bu amaçla buradayız." dedi.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ise sağlık hizmetlerinde var olan teknik imkanların verimli kullanılmadığını belirterek, "Basında görüyoruz, 'yoğun bakımda yatak bulunamadı', 'hastane hastane dolaştı' gibi şeyler. Bunun en önemli nedenlerinden birisi; yatakları efektif kullanamamak. Türkiye'de dünya standartlarından fazla yatak var ama bunu nitelikli kullanamıyoruz. Biz artık bu yatakların doğru kullanılmasını hedefliyoruz." dedi. 

Türkiye'nin sağlık alanında sunduğu hizmet kalitesinin dünyada kabul gördüğüne dikkati çeken Okumuş, teknolojik, fiziki imkanlar ve yetişmiş personel açısından dünya ile rekabet edecek durumdaki bu hizmetin dünyaya açılması gerektiğini vurguladı.

Okumuş, sağlık turizmi alanında son yıllarda yapılan çalışmaların yeterli olmadığını belirterek, "Biz elimizdeki kapasiteyi kullanabilir durumda değiliz. O yüzden şu anda artık sağlık turizminde hem mevzuat hem fiyatlandırma hem de tanıtım çalışmalarında ciddi atılım içerisindeyiz. Biz kısa sürede tüm dünyanın göz bebeği, ciddi destinasyonlarından biri olabilecek bir ülkeyiz." diye konuştu.

Çalıştaya, İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürü Murat Göktaş, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile özel ve kamu hastanelerinden temsilciler katıldı.

 

 
 
 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager